Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego | Konstancin-Jeziorna

Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego

21-04-2021
Pomnik Stefana Żeromskiego (fot. A. Piętka)

Proponujemy dwie trasy:

 • Szlakiem spacerów Żeromskiego – czas przejścia: 3 h
 • Ze Stefanem Żeromskim do Skolimowa – czas przejścia: 2 h

Stefan Żeromski jest jednym z bardziej znanych pisarzy, którzy mieszkali w Konstancinie. Latem chodził na spacery po okolicznych lasach, polach i łąkach, gdzie szukał natchnienia, a także pomysłów do swoich książek. Najczęściej spacerował w towarzystwie córki Moniki i psa Puka. Pisarz żywo interesował się historią okolicy, a także aktualnymi wydarzeniami, co znalazło swój oddźwięk w jego dziełach.

Szczegółowy opis obydwu tras dostępny jest w przewodniku turystycznym Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny, plik do pobrania poniżej.

Autorami opracowania tras są Stanisława Hofman i Dorota Zając.

 

Do pobrania
Załącznik Size
Szlakiem spacerów Żeromskiego 11.55 MB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.