Burmistrz rozmawiał z władzami partnerskiego Krzemieńca | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz rozmawiał z władzami partnerskiego Krzemieńca

13-03-2022

Konstancin-Jeziorna wspiera walczącą Ukrainę, a także swoje miasto partnerskie Krzemieniec. Jego władze samorządowe podczas kolejnej wideorozmowy z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem wyraziły podziękowanie za słowa wsparcia i otuchy oraz gesty solidarności.

W miniony czwartek (10 marca) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, ponownie rozmawiał online z władzami miasta partnerskiego Krzemieniec w Ukrainie. Tym razem ukraińskich samorządowców reprezentował m.in. Aleksander Marinyuk, pierwszy zastępca mera.

Jesteśmy z Ukrainą 

W trakcie wideorozmowy burmistrz Jańczuk ponownie zapewnił o solidarności z miastem Krzemieniec, jego mieszkańcami, a także całym narodem ukraińskim. Włodarz Konstancina-Jeziorny poinformował o wszystkich działaniach, jakie zostały podjęte w ostatnich dniach w naszej gminie. – Cały czas śledzimy doniesienia z Ukrainy. Wiemy, że to są dla Was bardzo ciężkie czasy – powiedział Kazimierz Jańczuk. – Mamy nadzieję, że w końcu uda się przełamać napór agresorów rosyjskich, a Ukraina znów będzie wolnym i niepodległym państwem. Jesteśmy z Wami! 
Burmistrz zadeklarował też gotowość do dalszej pomocy. – Jeżeli macie określone potrzeby, prosimy o informację, i w miarę naszych możliwości będziemy się starali organizować i przekazywać niezbędne dla Was rzeczy – zapewnił Kazimierz Jańczuk. – Wierzę, że wszystko skończy się dobrze i już niedługo będziemy mogli spotkać się osobiście, uścisnąć sobie dłoń i porozmawiać, jak Polak z Ukraińcem. Już teraz serdecznie zapraszam do naszego miasta.

Wielkie wsparcie

Z kolei władze Krzemieńca podziękowały mieszkańcom Konstancina-Jeziorny za przekazane dary, a także wszystkim Polakom za wsparcie i pomoc w tym trudnym dla Ukrainy momencie. – Dziękujemy Polsce za to, że jest krajem, na którym możemy polegać, i który pomaga w walce z rosyjską agresją – powiedział pierwszy zastępca mera Krzemieńca. – Wy, w 1920 r., mieliście Cud nad Wisłą, a my, w 2022 r., będziemy mieli cud pod Charkowem. Polska wtedy pokonała armię czerwoną, a my teraz – z Waszą pomocą – pokonamy armię rosyjską.  
Włodarze obu miast zapewnili, że będą ze sobą w stałym kontakcie i będą kontynuować wideorozmowy, jeśli oczywiście sytuacja w Krzemieńcu na to pozwoli.

Autor
Patryk Siepsiak