Pomoc humanitarna dotarła do Krzemieńca, kolejna w drodze | Konstancin-Jeziorna

Pomoc humanitarna dotarła do Krzemieńca, kolejna w drodze

03-03-2022

Mieszkańcy gminy wspierają pogrążoną w wojnie Ukrainę. Pierwsze pakiety pomocowe dotarły do Krzemieńca, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny. W środę (2 marca) wyruszył kolejny transport darów zgromadzonych w ramach zbiórki prowadzonej przez Szkołę Podstawową nr 2.

Konstancińska pomoc humanitarna jest konkretną odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez Anatolija Avramyszyna, dyrektora Liceum Krzemienieckiego, oraz mieszkańców partnerskiego Krzemieńca. Pierwszy transport z darami, który w poniedziałek (28 lutego) wyjechał z Konstancina-Jeziorny, dotarł już na miejsce. – Dziękuję z całego serca – mówi Anatolij Avramyszyn, dyrektor szkoły. – Za mało słów mam, aby wyrazić naszą wdzięczność! Niech Bóg chroni Was i Wasze rodziny!

Kolejny transport darów

Ale na tym nie koniec. W środę (2 marca) do Krzemieńca wyruszył kolejny samochód załadowany po brzegi towarami i rzeczami zebranymi w szkołach podstawowych nr 2, 3 i 6 oraz w sołectwach Łęg i Bielawa. W paczkach znalazły się suche artykuły spożywcze oraz materace, koce, śpiwory, latarki, baterie, leki przeciwbólowe i materiały opatrunkowe. – Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – podkreśla Wojciech Guszkowski, przewodniczący Komitetu Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny i nauczyciel Dwójki. – Akcja trwa nadal.

Potrzebne siatki maskujące

Oprócz podstawowych produktów teraz pilnie potrzebne są między innymi siatki w rolkach – np. do piłki nożnej lub ręcznej, ochronne – z oczkami o wielkości 1,5 cm lub więcej. Posłużą one do wykonania siatek maskujących (mile widziane będą też gotowe wojskowe siatki maskujące). Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 15 – codziennie w godz. 7.00–19.00, ale także do: 

  • Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej 57 (codziennie w godz. 7.00–19.00, przy portierni);
  • Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 przy ul. Szkolnej 7 (codziennie w godz. 7.00–16.00, w sekretariacie);
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie (codziennie w godz. 17.00–21.00);
  • Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00).

Więcej informacji

Bieżące informację na temat organizowanej zbiórki dostępne są na profilu facebookowy Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Komitetu Współpracy Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny.

Autor
Patryk Siepsiak