Dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o wojnie | Konstancin-Jeziorna

Dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o wojnie

10-03-2022

Tutaj chociaż na chwilę mają szansę zapomnieć o wojnie. Na dzieci z Ukrainy, które w ostatnich dniach przyjechały do gminy Konstancin-Jeziorna, w świetlicy środowiskowej przy ul. Sobieskiego 13 czekają zajęcia edukacyjne, gry i zabawy. Czas ciekawie spędzają ze swoimi polskimi rówieśnikami.

Uciekli przed wojną, a w gminie Konstancinie-Jeziornie znaleźli bezpieczne schronienie. Dla ukraińskich dzieci to ciężkie chwile. Na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, które odbywają się w świetlicy środowiskowej przy ul. Sobieskiego 13 (willa Gryf), choć na chwilę mogą zapomnieć o trudnej rzeczywistości, w której się znaleźli.

Frekwencja na zajęciach pokazuje, że są one potrzebne. Tutaj na dzieci z Ukrainy czekają m.in. zabawki, kolorowanki i gry planszowe. Spotkania w willi Gryf są też okazją do integracji z polskimi rówieśnikami. A to wszystko pod czujnym okiem opiekuna. Świetlica środowiskowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–19.00.


З понеділка по п'ятницю з 14.00-19.00 запрошуємо дітей з України на виховні та доглядальні години. Місце: вілла Gryf (вул. Sobieskiego 13), Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.