Ułóż rymowankę i wygraj atrakcyjne nagrody | Konstancin-Jeziorna

Ułóż rymowankę i wygraj atrakcyjne nagrody

01-02-2023

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci w wieku 11–14 lat, których rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, do udziału w konkursie na rymowankę. Dla najlepszych autorów czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 20 marca 2023 r.

Konkurs, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, odbywa się już po raz czwarty. Jego tegoroczne hasło to: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy”. Konkurs służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Pracę, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesłać do 20 marca 2023 r. Można to zrobić:

 • elektronicznie – na adres e-mail oddziału regionalnego KRUS,w którym podlega ubezpieczeniu rodzic lub opiekun prawny dziecka; w temacie wiadomości należy wpisać: konkurs na rymowankę oraz podać imię i nazwisko dziecka;
 • pocztą tradycyjną – na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego), z dopiskiem: „Konkurs na rymowankę”.

Uwaga! Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic lub opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Nagrody

Na 20 najlepszych autorów rymowanek czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 tys. każda. Gala podsumowująca zaplanowana jest w czerwcu 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.krus.gov.pl. W przypadku pytań i wątpliwości można się również kontaktować z najbliższym oddziałem regionalnym KRUS lub Biurem Prewencji – tel. 22 592 64 10 lub e-mail: bpatkrus [dot] gov [dot] pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek
Do pobrania
Załącznik Size
Regulamin konkursu 387.75 KB

Najnowsze aktualności

 • Przestrzeń miejska, dzieci uczestniczą w pikniku

  Znamy inicjatywy, które otrzymają wsparcie gminy

  Pikniki międzypokoleniowe, warsztaty świąteczne, zawody wędkarskie. Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie wesprze najciekawsze inicjatywy lokalne swoich mieszkańców. Samorząd na realizację 23 zadań przeznaczy 50 tys. zł.
 • W hali stoją mężczyźni i kobiety w galowych mundurach strażackich, za nimi wozy ratowniczo-gaśnicze

  Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy oficjalnie przekazano do…

  21 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbyło się oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Słomczyn i wielozadaniowego quada dla OSP Gassy.