Ułóż rymowankę i wygraj atrakcyjne nagrody | Konstancin-Jeziorna

Ułóż rymowankę i wygraj atrakcyjne nagrody

01-02-2023

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci w wieku 11–14 lat, których rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, do udziału w konkursie na rymowankę. Dla najlepszych autorów czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 20 marca 2023 r.

Konkurs, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, odbywa się już po raz czwarty. Jego tegoroczne hasło to: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy”. Konkurs służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Pracę, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesłać do 20 marca 2023 r. Można to zrobić:

 • elektronicznie – na adres e-mail oddziału regionalnego KRUS,w którym podlega ubezpieczeniu rodzic lub opiekun prawny dziecka; w temacie wiadomości należy wpisać: konkurs na rymowankę oraz podać imię i nazwisko dziecka;
 • pocztą tradycyjną – na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego), z dopiskiem: „Konkurs na rymowankę”.

Uwaga! Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic lub opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Nagrody

Na 20 najlepszych autorów rymowanek czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 tys. każda. Gala podsumowująca zaplanowana jest w czerwcu 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.krus.gov.pl. W przypadku pytań i wątpliwości można się również kontaktować z najbliższym oddziałem regionalnym KRUS lub Biurem Prewencji – tel. 22 592 64 10 lub e-mail: bpatkrus [dot] gov [dot] pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek
Do pobrania
Załącznik Size
Regulamin konkursu 387.75 KB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.