Uroczysko zabrało ponad setkę dzieci na ferie | Konstancin-Jeziorna

Uroczysko zabrało ponad setkę dzieci na ferie

15-02-2022

Uroczysko Konstancin nie zwalnia tempa. Pomimo pandemii konstancińscy harcerze działają na najwyższych obrotach. Nie inaczej było podczas tegorocznych ferii. W dniach 29 stycznia–5 lutego ponad setka dzieci wyjechała na obóz zimowy.

Gromady zuchowe i drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze obozowały w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Chorągwi Łódzkiej ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim koło Wielunia. Zgrupowanie Hufca ZHP Uroczysko Konstancin składało się z czterech zimowisk: instruktorskiego „Gwiezdna Akademia Mądrości”, kursu zastępowych „Misja Apollo 11-22”, harcerskiego „Gwiezdne wrota” oraz zuchowego „Kraina lodu”.

Niezwykłe przygody

Dużo działo się w „Nadwarciańskim Grodzie”. To był tydzień niezwykłych przygód w środku lasu – 3 km od najbliższej miejscowości i bez zasięgu telefonii komórkowej. Od rana do wieczora odbywały się zajęcia: przed południem – gry terenowe na świeżym powietrzu, a po południu i wieczorami – gry i zabawy w harcówkach. Były ogniska i kominki, alarmy i gry nocne, i wszechobecny uśmiech, który nie schodził z buzi dzieci.

Terapia pocovidowa

Atmosfera była gorąca i twórcza. – Cieszymy się, że pomimo nieciekawej sytuacji pandemicznej udało się zorganizować to zimowisko – przyznaje Robert Bokacki, komendant Hufca Uroczysko Konstancin. – Dzięki temu nasi młodzi mieszkańcy mogli wspaniale spędzić ferie. Wiemy, jak ważne jest to, aby stwarzać dzieciom i młodzieży warunki do bezpiecznego wypoczynku, wspólnej zabawy i rozwoju. Ten wyjazd był nie tylko harcerską przygodą i szkołą samodzielności, ale także swoistą terapią pocovidową.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.