Urząd interweniował ws. organizacji ruchu na remontowanej „721” | Konstancin-Jeziorna

Urząd interweniował ws. organizacji ruchu na remontowanej „721”

04-07-2024

Zamknięcie skrzyżowania ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Kołobrzeskiej w Konstancinie-Jeziornie wywołało spore zamieszanie wśród mieszkańców i kierowców. Złe oznakowanie prowadzonych robót oraz brak przejść dla pieszych – to ich główne zarzuty. Magistrat od razu interweniował u wykonawcy. Ma być lepiej.  

W środę (3 lipca) wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 721, firma Skanska, zamknął skrzyżowanie ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Kołobrzeskiej w Konstancinie-Jeziornie. Ma to związek z budową w tym miejscu pierwszego z dwóch planowanych rond. Samochody osobowe i pojazdy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy.

Zmiany wywołały spore zamieszanie. Kierowcy narzekają na złe oznakowanie prowadzonych robót oraz objazdów, a mieszkańcy pobliskich osiedli na brak wytyczonych przejść dla pieszych. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna natychmiast zareagował na te sygnały i interweniował u wykonawcy. Ma być lepiej. Jak informuje firma Skanska, jeszcze w czwartek (4 lipca) zostanie przywrócony ruch pieszy, zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu – będzie on wytyczony po północnej stronie drogi (ul. Piaseczyńskiej). Południowy wlot ul. Kołobrzeskiej pozostanie bez przejścia. Z kolei dojście do ul. Kazimierza Pułaskiego będzie możliwe łącznikiem po wschodniej stronie drogi. Poprawione ma zostać także oznakowanie. 

Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 721 dostępne są w artykule: Zamknięcie skrzyżowania ulic Pułaskiego i Kołobrzeskiej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.