W Kawęczynie powstało nowe miejsce spotkań dla mieszkańców | Konstancin-Jeziorna

W Kawęczynie powstało nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

04-03-2024

Budowa domu sołeckiego w Kawęczynie jest już na finiszu. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz terenu wokół inwestycji. Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców ma być gotowe do końca marca.

Budowa domu sołeckiego w Kawęczynie rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku i jest już na ostatniej prostej. Wykonawca, firma ASPO Piotr Pomorski z Góry Kalwarii, obecnie prowadzi intensywne prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz związane z zagospodarowaniem terenu wokół niego – przy domu sołeckim powstaje chodnik, oświetlenie oraz miejsca postojowe dla samochodów. Niebawem planowany jest oficjalny odbiór inwestycji.

Dla mieszkańców

Dom sołecki w Kawęczynie – murowany metodą tradycyjną z pustaków ceramicznych, ocieplony wełną mineralną i zwieńczony dachem dwuspadowym krytym blachą – to obiekt nowoczesny. W jego wnętrzu przygotowano salę świetlicową z aneksem kuchennym oraz toalety. Miejsce spotkań dla mieszkańców jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jego budowa kosztowała ponad 496,6 tys. zł.

Dom sołecki w Parceli

W planach inwestycyjnych gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 r. jest także budowa domu ludowego w Parceli – na ten cel w budżecie zarezerwowano 1 mln zł. Trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

    Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

    W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.