W sierpniu rozpoczną się roboty na ul. Uzdrowiskowej | Konstancin-Jeziorna

W sierpniu rozpoczną się roboty na ul. Uzdrowiskowej

30-07-2024
fot. Google Maps

W sierpniu mają rozpocząć się prace związane z remontem ul. Uzdrowiskowej w Konstancinie-Jeziornie. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Powstaną też m.in. nowa nawierzchnia, chodnik oraz energooszczędne oświetlenie uliczne.

Wykonawca inwestycji – firma Cermat-Prodbet z Prac Dużych – przejął teren budowy jeszcze przed wakacjami. Obecnie finalizowane są formalności związane m.in. z dostawą niezbędnych materiałów. Rozpoczęcie prac ziemnych planowane jest na sierpień. W ramach inwestycji zostanie przebudowana sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Jezdnia ul. Uzdrowiskowej zyska odwodnienie, nową nawierzchnię, chodnik po jednej stronie oraz oświetlenie z energooszczędnymi oprawami LED. Wartość zadania to prawie 3,5 mln zł. Wykonawca na realizację całości ma czas do 22 lipca 2025 r.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mężczyzna w rękawiczkach pobiera próbkę wody do pojemnika w stacji uzdatniania wody, obok panelu sterującego urządzeniami i pompami.

    Woda z SUW Grapa – trwają płukanie, dezynfekcja i badania

    Trwa płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej zasilanej przez SUW Grapa. W piątek (21 sierpnia) pobrano też kolejne próbki, które pozwolą sprawdzić, czy poziom bakterii grupy coli się obniżył. Nadal obowiązuje warunkowa przydatność wody do spożycia – można ją pić wyłącznie po przegotowaniu.
  • Grafika ostrzegawcza z napisem „ALERT METEO – BURZE I SILNY WIATR”, przedstawiająca burzowe niebo, intensywny deszcz, błyskawice i silnie uginające się na wietrze drzewa.

    Alert meteo: Burze i wiatr – ostrzeżenia drugiego stopnia

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem dla powiatu piaseczyńskiego. Niebezpieczne zjawiska mogą występować od piątkowego (21 sierpnia) popołudnia do sobotniego (22 sierpnia) południa.