Wielka inwestycja drogowa w Skolimowie – znamy wykonawcę | Konstancin-Jeziorna

Wielka inwestycja drogowa w Skolimowie – znamy wykonawcę

29-09-2025
fot. Freepik

Kolejny przetarg rozstrzygnięty. Tym razem na rozbudowę dróg w północno-zachodnim Skolimowie. W ramach pierwszego etapu inwestycji nową nawierzchnię zyska aż dziesięć ulic. Zadanie o wartości ponad 17,7 mln zł zrealizuje firma Fal-Bruk z Warszawy.

Gmina Konstancin-Jeziorna wybrała firmę, która rozbuduje układ drogowy w północno-zachodnim Skolimowie – etap 1. Spośród trzech złożonych ofert najkorzystniejszą przedstawiła firma Fal-Bruk z Warszawy. Spółka wyceniła realizację zadania na 17 712 000 zł, podczas gdy najdroższa propozycja opiewała na ponad 24,9 mln zł. To oznacza oszczędność – na ten cel planowano bowiem przeznaczyć 20 mln zł. 

Zakres inwestycji

W ramach pierwszego etapu inwestycji rozbudowane zostaną następujące ulice:

  • Śniadeckich – od drogi wojewódzkiej nr 721 do skrzyżowania z ul. Bartosza Głowackiego;
  • Bartosza Głowackiego;
  • Dolna i Nowa – odcinki pomiędzy ul. Bartosza Głowackiego a ul. Tadeusza Kościuszki;
  • Tadeusza Kościuszki;
  • Górnośląska;
  • Romualda Traugutta;
  • gen. Józefa Bema;
  • Józefa Sowińskiego;
  • Józefa Toczyńskiego.

Łącznie to ponad 3,4 km dróg, które zyskają nową nawierzchnię (asfaltową lub z kostki betonowej), a także oświetlenie, kanalizację deszczową, chodniki i ścieżki rowerowe. Dzięki temu poprawi się zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pieszych oraz rowerzystów.

Prawie dwa lata na realizację

Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca będzie miał 22 miesiące na zakończenie wszystkich prac, licząc od dnia zawarcia umowy. Kontrakt zostanie podpisany po dopełnieniu przez firmę wszystkich formalności.

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.