Wróciła nauka zdalna, wyjątek dla uczniów klas 1–4 | Konstancin-Jeziorna

Wróciła nauka zdalna, wyjątek dla uczniów klas 1–4

27-01-2022

Koronawirus uderzył po raz kolejny. Rosnąca w zatrważającym tempie liczba zakażonych COVID-19 spowodowała zawieszenie nauki stacjonarnej. Od czwartku (27 stycznia) uczniowie klas 5–8 podstawówek oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych znów uczą się zdalnie. Zmiany obowiązują do 27 lutego. 

Piąta fala koronawirusa zalewa Polskę. Niestety, każdego dnia lawinowo przybywa chorych na COVID-19. Jest też duża liczba zgonów. Aby zahamować tempo zakażeń, Minister Edukacji i Nauki znów zawiesił naukę stacjonarną w szkołach, ale nie dla wszystkich uczniów.

Powraca nauka zdalna

Od czwartku (27 stycznia) na naukę zdalną przeszli uczniowie klas 5–8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – w tym placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego, szkół artystycznych. Z kolei w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych specjalnych to dyrektor placówki sam decyduje o formie prowadzenia w niej zajęć. Dotyczy to także szkół specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Bez zmian 

Po staremu zostaje w klasach 1–4 szkół podstawowych oraz w oddziałach przedszkolnych w szkołach – zerówkach. Bez zmian pozostaje również funkcjonowanie placówek wychowania przedszkolnego – przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne – oraz żłobków. Nie zostało także ograniczone stacjonarne funkcjonowanie szkół, centrów oraz placówek, które przygotowują i przeprowadzają egzaminy: zawodowe, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i eksternistyczne. Nadal będzie można m.in.: organizować na terenie szkoły konsultacje dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i matury, a także przeprowadzać konkursy, olimpiady i turnieje wiedzy. Nie zmienił się także harmonogram ferii zimowych w poszczególnych województwach. 

Więcej informacji

Aktualne informacje i zalecenia dostępne są na stronie: www.gov.pl/koronawirus.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dzieci bawiące się klockami, siedzą na podłodze w przedszkolu.

    Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów…

    W poniedziałek (5 maja) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W dziewięciu placówkach dostępnych jest jeszcze łącznie 109 wolnych miejsc. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    7 maja spotkanie z mieszkańcami Piasków, Cieciszewa i…

    Przed nami czwarte spotkanie z burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem zaproszenie kierowane jest do mieszkańców sołectw Piaski, Cieciszew i Dębówka. Zebranie odbędzie się 7 maja o godz. 18.00 w Domu Ludowy w Cieciszewie.