Za nami Dni Konstancina 2024 – zobacz naszą galerię zdjęć | Konstancin-Jeziorna

Za nami Dni Konstancina 2024 – zobacz naszą galerię zdjęć

10-06-2024

To były dwa dni fantastycznej i niezapomnianej zabawy. W miniony weekend (8 i 9 czerwca) hucznie obchodziliśmy Dni Konstancina. W programie nie zabrakło koncertów, warsztatów, konkursów oraz parady i pikniku retro. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

W miniony weekend (8 i 9 czerwca) odbyły się Dni Konstancina. To doroczne święto miasta, które zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy i turystów. W tym roku dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Dwudniowa impreza obfitowała w najróżniejsze atrakcje dla małych i dużych. 

Wystawa i koncert

W sobotę (8 czerwca) na mieszkańców czekała wystawa rzeźb „Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz oraz dwa spacery z przewodnikami Elżbietą Rydel-Piskorską „A może do Skolimowa?” oraz Wojciechem Guszkowskim „Tajemnice ulicy Sienkiewicza”. Wieczorem w amfiteatrze wystąpiła grupa Sorry Boys, jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, a także inne znane przeboje.  

Parada i piknik retro

W niedzielę (9 czerwca) w Parku Zdrojowego odbył się tradycyjny Piknik Retro. Była to swoista podróż w czasie – tym razem przenieśliśmy się do lat 20. i 30. XX wieku. W programie znalazło się wiele atrakcji, nawiązujących do czasów świetności letniska. Wszystko to otworzyła efektowna parada, która wyruszyła sprzed Centrum Handlowego Stara Papiernia do amfiteatru. Na jej czele szła Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia, a za nią maszerowali m.in. harcerze z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin, włodarze gminy, parlamentarzyści, samorządowcy, a także mieszkańcy. Piknik otworzył Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna w towarzystwie swoich zastępczyń – Katarzyny Tusińskiej i Agaty Wilczek.

Dla każdego coś ciekawego

W Parku Zdrojowym na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, w tym m.in. retro dancing z Michałem Foggiem, warsztaty artystyczne, mecz retro piłki nożnej, dmuchańce, loty balonem oraz gry i zabawy retro dla dzieci i dorosłych. Na scenie amfiteatru wystąpili m.in. zespół Dixie Fellows, Konstanciński Chór Kameralny, Formacja Tango Para Todos z koncertem tang polskich i argentyńskich. Świętowanie zakończył Koncert Główny Zawór Jazzu. Organizatorami wydarzenia był Konstanciński Dom Kultury i gmina Konstancin-Jeziorna.


Galeria zdjęć

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.