Można jeszcze kupić węgiel od gminy, wnioski do 30 czerwca | Konstancin-Jeziorna

Można jeszcze kupić węgiel od gminy, wnioski do 30 czerwca

15-06-2023

To już ostatni moment na zakup węgla dystrybuowanego przez gminę Konstancin-Jeziorna. Łącznie na nabywców czeka jeszcze 30 ton ekogroszku. Nie obowiązuje limit ilościowy, a zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Wnioski będą przyjmowane tylko do 30 czerwca 2023 r.

Gmina Konstancin-Jeziorna prowadzi sprzedaż końcową węgla będącego w jej dyspozycji, w ramach preferencyjnego zakupu. W składzie przy ul. Pułaskiego 129 znajduje się jeszcze 30 ton ekogroszku. Jego cena za tonę to 1910 zł. Ważne! Po zmianie przepisów nie obowiązuje już limit na zakup surowca. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w liczbie 3 ton przewidzianej ustawą, może zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń.

Wnioski można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Jest na to czas do 30 czerwca 2023 r., ale obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy, bo wnioski będą rozpatrywane w kolejności złożenia, do wyczerpania zapasów surowca. Zakup musi nastąpić najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

Autor
Julita Wołosztńska-Matysek