Ruszyła sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie | Konstancin-Jeziorna

Ruszyła sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie

08-12-2022

Konstanciński samorząd w czwartek (8 grudnia) rozpoczął sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie. Paliwo pochodzi z polskich kopalń. Wnioski od mieszkańców zainteresowanych jego zakupem cały czas można składać w Urzędzie Miasta i Gminy.

Informujemy, że od czwartku (8 grudnia) gmina Konstancin-Jeziorna rozpoczyna sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie, która wynosi 1910 zł za jedną tonę. Według deklaracji dostawcy – Polskiej Grupy Górniczej S.A. – paliwo pochodzi z polskich kopalń.

Zakupu mogą dokonywać osoby, które złożyły do magistratu wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego w 2022 r. i został on pozytywnie zweryfikowany. Osoby te, według kolejności daty złożenia wniosku dla poszczególnych sortymentów węgla, będą powiadamiane telefonicznie o możliwości zakupu i zapraszane do Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 w celu dopełnienia formalności związanych z jego realizacją – wpłacenia należności oraz odebrania dokumentów (faktury i polecenia wydania węgla). Zaleca się, aby osoby zainteresowane, przed wpłaceniem należności, dokonały oglądu towaru składowanego na placu przedsiębiorstwa PHU Jacek Mroczek przy ul. Pułaskiego 129 w Konstancinie-Jeziornie, z którym gmina ma zawartą umowę na przywóz i dystrybucję surowca.

Informujemy, że przedsiębiorstwo będzie wydawało całą zamówioną ilość węgla jednorazowo. Będzie ono dysponowało transportem do jego przewozu ze składu do gospodarstw domowych za dodatkową opłatą. Tempo sprzedaży uzależnione będzie od dostaw kolejnych transz węgla realizowanych przez Polską Grupę Górniczą S.A.

Informacje o zasadach preferencyjnego zakupu węgla dostępne są w zakładce: Dla mieszkańca/Zakup węgla.

Autor
Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna