W niedzielę (15 czerwca) alejki Parku Zdrojowego oraz ulice Konstancina-Jeziorny wypełnią się miłośnikami sportu i aktywności fizycznej. Będą to uczestnicy 11. biegu im. Piotra Nurowskiego. Zawodnicy wyruszą w malowniczą 10-kilometrową trasę punktualnie o godz. 10.00.
Bieg Konstanciński organizowany jest przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz JM Marketing Services. Honorowy patronat nad nim objął Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.
Wydarzenie poświęcone pamięci Piotra Nurowskiego – działacza sportowego, społecznika i wieloletniego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej – odbędzie się w tym roku już po raz 11. W niedzielę (15 czerwca) ponownie zapraszamy do Parku Zdrojowego. Organizatorzy zapewniają mocną dawkę adrenaliny i sporo atrakcji dla każdego.
Malownicza trasa
Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w biegu głównym na dystansie 10 km, który wystartuje punktualnie o godz. 10.00. Jego malowniczą trasę, atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, wyznaczono wzdłuż rzeki Jeziorki, ul. Mostową i ul. Józefa Sułkowskiego, a następnie: ul. Rycerską, ul. Potulickich aż do pętli ulic – Od Lasu, Ignacego Paderewskiego, Wilanowskiej i Stefana Batorego. Później sportowcy pobiegną ulicami: Stefana Żeromskiego, Piasta i Oborską, aby ul. Rycerską, ul. Środkową i ul. Mostową wrócić do Parku Zdrojowego. Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi – nagrody. Dodatkowo najlepsi konstancinianka i konstancinianin otrzymają Puchar Burmistrza Gminy.
Zapisy
Rejestracja uczestników odbywa się online na stronie biegkonstancinski.pl (do 8 czerwca godz. 23.59) oraz dodatkowo spóźnialscy będą mogli zapisać się w biurze zawodów (przy amfiteatrze) – w sobotę (14 czerwca) w godz. 15.00–19.00 oraz w niedzielę (15 czerwca) w godz. 7.00–9.30. Oprócz trasy dla dorosłych biegaczy przewidziane są również krótsze dystanse – dla najmłodszych.