Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim | Konstancin-Jeziorna

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

06-04-2022

W gminie Konstancin-Jeziorna, jak i w całej Polsce, obowiązuje jednolity system segregacji odpadów komunalnych na pięć frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Poniżej przygotowaliśmy podręczną ściągawkę, która pomoże naszym gościom z Ukrainy lepiej zrozumieć zasady selektywnej zbiórki śmieci.

Dla wielu przybywających do Polski obywateli Ukrainy niektóre reguły obowiązujące w naszym kraju są nowe i trudne do zrozumienia. Tak właśnie jest np. z segregacją odpadów komunalnych, która dla naszych gości może stanowić nie lada wyzwanie. W tym numerze Biuletynu przygotowaliśmy podręczną ściągawkę. Pomoże ona w zrozumieniu podstawowych zasad segregacji odpadów komunalnych obowiązujących w gminie Konstancin-Jeziorna.


У гміні Констанцин-Єзерна, як і по всій Польщі, існує єдина система розподілу побутових відходів на п’ять видів: папір, метали та пластмаса, скло, біовідходи та змішані відходи. Нижче ми підготували зручну шпаргалку, яка допоможе гостям з Укра-їни краще зрозуміти принципи вибіркового збору сміття.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Zdjęcie z zewnatrz Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, a na nim napis: 1990-2023, Dzień Samorządu Terytorialnego

    Życzenia burmistrza z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

    27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk składa serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy współtworzą samorząd gminy Konstancin-Jeziorna.
  • 7 osób stoi w rzędzie obok siebie, w rękach trzymają czerwone duże tablice

    Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu…

    W piątek (26 maja) w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie odbyło się podpisanie i przekazanie umowy na dofinansowanie rozbudowy placówki. Do gminy Konstancin-Jeziorna z samorządu województwa mazowieckiego trafi wsparcie w wysokości 4 mln zł.