Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim | Konstancin-Jeziorna

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

06-04-2022

W gminie Konstancin-Jeziorna, jak i w całej Polsce, obowiązuje jednolity system segregacji odpadów komunalnych na pięć frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Poniżej przygotowaliśmy podręczną ściągawkę, która pomoże naszym gościom z Ukrainy lepiej zrozumieć zasady selektywnej zbiórki śmieci.

Dla wielu przybywających do Polski obywateli Ukrainy niektóre reguły obowiązujące w naszym kraju są nowe i trudne do zrozumienia. Tak właśnie jest np. z segregacją odpadów komunalnych, która dla naszych gości może stanowić nie lada wyzwanie. W tym numerze Biuletynu przygotowaliśmy podręczną ściągawkę. Pomoże ona w zrozumieniu podstawowych zasad segregacji odpadów komunalnych obowiązujących w gminie Konstancin-Jeziorna.


У гміні Констанцин-Єзерна, як і по всій Польщі, існує єдина система розподілу побутових відходів на п’ять видів: папір, метали та пластмаса, скло, біовідходи та змішані відходи. Нижче ми підготували зручну шпаргалку, яка допоможе гостям з Укра-їни краще зрозуміти принципи вибіркового збору сміття.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.