Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim | Konstancin-Jeziorna

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

06-04-2022

W gminie Konstancin-Jeziorna, jak i w całej Polsce, obowiązuje jednolity system segregacji odpadów komunalnych na pięć frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Poniżej przygotowaliśmy podręczną ściągawkę, która pomoże naszym gościom z Ukrainy lepiej zrozumieć zasady selektywnej zbiórki śmieci.

Dla wielu przybywających do Polski obywateli Ukrainy niektóre reguły obowiązujące w naszym kraju są nowe i trudne do zrozumienia. Tak właśnie jest np. z segregacją odpadów komunalnych, która dla naszych gości może stanowić nie lada wyzwanie. W tym numerze Biuletynu przygotowaliśmy podręczną ściągawkę. Pomoże ona w zrozumieniu podstawowych zasad segregacji odpadów komunalnych obowiązujących w gminie Konstancin-Jeziorna.


У гміні Констанцин-Єзерна, як і по всій Польщі, існує єдина система розподілу побутових відходів на п’ять видів: папір, метали та пластмаса, скло, біовідходи та змішані відходи. Нижче ми підготували зручну шпаргалку, яка допоможе гостям з Укра-їни краще зрозуміти принципи вибіркового збору сміття.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta – seniorka (krótkie siwe włosy, czarne okulary, ubrana jest w niebieską bluzkę), kobieta trzyma tabliczkę, z napisem: w pierwszym wierszu: Masz pomysł? w drugim wierszu: Złóż wniosek!

    Złóż wniosek w ramach inicjatywy lokalnej

    Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie w swojej okolicy? Złóż do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o jego wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej. Nabór projektów trwa do 28 lutego.
  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy

    Jest praca – poszukiwani inspektorzy i specjaliści

    Praca czeka na człowieka. Poszukiwani są inspektorzy, główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej, strażnik i księgowa. Nabory na wolne stanowiska prowadzą Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Do obsadzenia jest 5 wakatów.