Zmiany w OSP Skolimów – wybrano nowy zarząd jednostki | Konstancin-Jeziorna

Zmiany w OSP Skolimów – wybrano nowy zarząd jednostki

28-04-2025
fot. OSP Skolimów

Ochotnicza Straż Pożarna w Skolimowie ma nowy zarząd. Na jego czele stanął Łukasz Korytek – dotychczasowy wiceprezes i zastępca naczelnika. Będzie pełnił swoją funkcję przez najbliższe pięć lat. Nowe władze jednostki zostały wybrane podczas nadzwyczajnego zebrania, które odbyło się w czwartek (24 kwietnia br.).

W czwartek (24 kwietnia 2025 r.) odbyło się nadzwyczajne zebranie wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Spotkanie zostało zwołane po złożeniu przez dotychczasowy zarząd wniosku o dymisję – jego członkowie podjęli decyzję o rezygnacji z pełnionych funkcji.

Nowy zarząd

Podczas zebrania strażacy w głosowaniu wybrali nowy zarząd. Na stanowisko prezesa powołano Łukasza Korytka, dotychczasowego wiceprezesa i zastępcę naczelnika. Skład nowego zarządu uzupełniają:

  • Bartosz Bardziński – wiceprezes/naczelnik; 
  • Krystian Białowąs – zastępca naczelnika;
  • Mikołaj Ammol – sekretarz;
  • Michał Krzystosiak – skarbnik;
  • Michał Majewski – członek zarządu;
  • Mateusz Maliszewski – członek zarządu.

Podziękowania

Podczas zebrania złożono serdeczne podziękowania ustępującym członkom zarządu – Justynie i Andrzejowi Ślusarczykom, Małgorzacie Jóźwiak oraz Ewie Kacprowicz – za wieloletnią, pełną poświęcenia służbę, nieustające zaangażowanie oraz znaczący wkład w działalność i rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. 

Obecnie jednostka liczy 30 członków, z czego 21 posiada uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W strukturach OSP działa również 10 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Kot i pies siedzą na metalowym stole w gabinecie weterynaryjnym

    W gminie rusza akcja sterylizacji, kastracji i czipowania…

    Gmina Konstancin-Jeziorna kontynuuje program wsparcia właścicieli zwierząt, obejmujący bezpłatne czipowanie oraz częściowe dofinansowanie sterylizacji oraz kastracji, zarówno psów, jak i kotów. Od tego roku z akcji mogą skorzystać wyłącznie posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis roztopy. W tle widać pole z wysokimi drzewami i śnieg leżący na ziemi.s.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Roztopy

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 12.00 w środę (11 lutego) do godz. 19.00 w piątek (13 lutego).