Znamy już cały skład Rady Działalności Pożytku Publicznego | Konstancin-Jeziorna

Znamy już cały skład Rady Działalności Pożytku Publicznego

28-10-2022

Poznaliśmy już nazwiska wszystkich czternastu członków Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W piątek (28 października) zarządzeniem wydanym przez Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, rada została oficjalnie utworzona.

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym dla burmistrza w sprawach dotyczących działalności organizacji pozarządowych. W Konstancinie-Jeziornie została powołana po raz pierwszy i liczy 14 osób.

Przedstawiciele organizacji

17 października poznaliśmy dziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zasiądą w radzie. W głosowaniu największe poparcie uzyskali wówczas:

 • Robert Baran (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Kosa Konstancin),
 • Monika Bukowińska (Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina),
 • Mirosław Kapitan (Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna),
 • Katarzyna Kittel (Fundacja Violet Kiwi),
 • Elżbieta Król (Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych „Oni Są”,
 • Elżbieta Olczak (Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Stołeczna – Hufiec Uroczysko Konstancin),
 • Adam Ostrowski (Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Samodzielnego Batalionu im. Brygadiera Mączyńskiego Narodowych Sił Zbrojnych),
 • Ewa Szulecka (Fundacja Ewdomed),
 • Paweł Śledziewski (Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Constans 2010), 
 • Michał Wiśniewski (Stowarzyszenie Mieszkańców Konstancina-Jeziorny „Nasz Konstancin”).

Przedstawiciele rady i burmistrza

Kolejnych dwóch członków ze swojego grona wybrała podczas ostatniej sesji, która odbyła się 26 października, Rada Miejska Konstancin-Jeziorna. Jej przedstawicielami zostali Izabella Wieczorek – przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu RM oraz radny Krzysztof Bajkowski.

Skład Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego uzupełnili przedstawiciele burmistrza Kazimierza Jańczuka. Zostali nimi: Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza, oraz Katarzyna Tusińska, kierownik Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy. W piątek (28 października) zarządzeniem burmistrza rada została oficjalnie utworzona, a jej pierwsze posiedzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 14.00 w konstancińskim ratuszu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Żarówka na szarym tle.

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (30 stycznia) oraz w środę (1 lutego) w godz. 10.00–14.00 prądu nie będzie na niektórych ulicach osiedla Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz na os. Klarysew Słoneczna. Ma to związek z planowanymi pracami
 • Na zdjęciu mężczyźni w mundurach strażackich stoja przed quadem, łodzią i przyczepą samochodową.

  OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

  Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. W miniony wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.