Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej | Konstancin-Jeziorna

Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

09-02-2024

W czwartek (8 lutego) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta. Teraz czekają ich zmagania na szczeblu powiatowym.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowany jest w tym roku po raz 46. W miniony czwartek (8 lutego) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się jego gminne eliminacje. Wzięło w nich udział 11 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5–8 i szkoły ponadpodstawowe.

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje składały się z dwóch części – egzaminu pisemnego i ustnego. Pytania obejmowały szeroki zakres zagadnień z zakresu pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat m.in. rodzajów pożarów czy typów gaśnic, a także znajomością sprzętu pożarniczego i jego zastosowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej z pytaniami poradzili sobie Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. To oni będą reprezentować Konstancin-Jeziornę 13 marca w powiatowym etapie konkursu. Pozostałe miejsca, w kategorii klas 5–8, zajęli: Maksymilian Makowski (drugie), Michał Rogólski (trzecie), a w kategorii klas ponadpodstawowych: Aleksandra Szwacińska (drugie). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Skład jury

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Szewczyk – prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Konstancinie-Jeziornie, Dorota Seliga – członek zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie, Krzysztof Seliga – członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz Kamil Styczek – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.