„Proces tworzenia – Pracownia prof. Stanisława Baja” | Konstancin-Jeziorna

„Proces tworzenia – Pracownia prof. Stanisława Baja”

Data wydarzenia
Godzina
w godzinach otwarcia galerii
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia wystawy prac studentek i studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace będzie można oglądać do 14 stycznia 2024 r. Wstęp wolny.

Obrazy i obiekty prezentowane na wystawie „Proces tworzenia” łączy przede wszystkim miejsce – VI Dyplomująca Pracownia Malarstwa prof. Stanisława Baja i dr. Aleksandra Ryszki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Przestrzeń ta jest poligonem doświadczalnym dla studentek i studentów II, III, IV i V roku studiów. Nie przedstawiając gotowych schematów i nie narzucając trendów, próbujemy stworzyć atmosferę sprzyjającą swobodnej wymianie myśli i kształtowaniu się młodych postaw twórczych. Każdy student, studentka to osobny świat, z inną emocjonalnością i spojrzeniem  na rzeczywistość. Studia artystyczne to moment, gdy te osobne światy materializują się poprzez język sztuki. Naszym zadaniem jest przyglądać się tym narodzinom, inicjować pytania, zachęcać do malarskiego eksperymentu. Nie tylko dzielimy się swoim doświadczeniem, ale też konfrontujemy z językiem sztuki młodego pokolenia i obserwujemy nowe spojrzenia na otaczający nas świat.

Wystawa w Galerii Hugonówka jest próbą zaprezentowania, skrajnie różnych wizji artystycznych studentów, studentek oraz prowadzących pracowni Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Prezentowane prace bardzo się od siebie różnią i prezentują wiele skrajnie odmiennych wizji. Są one zaskakujące i ukazują pokoleniowe doświadczenia ich autorów.

 

Grafika wektorowa. Jest to plakat ukazujący jeden z abstrakcyjnych obrazów bioracy udział w wystawie.

Najbliższe wydarzenia

 • 24.05.2024
  Michel Marchitto w Hugonówce
  Godzina:
  11.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 25.05.2024
  Święto Grapy – piknik integracyjny
  Godzina:
  15.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 25.05.2024
  Niepoprawni marzyciele – spotkanie…
  Godzina:
  12.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 26.05.2024
  Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Ciec…
  Godzina:
  12.30
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy