Spacer – Rezerwaty przyrody | Konstancin-Jeziorna

Spacer – Rezerwaty przyrody

Data wydarzenia
Godzina
10.00
Miejsce
willa Kamilin, ul. Piłsudskiego 42
Wstęp
bezpłatny (zapisy)

Pieszo, rowerem i kajakiem – to cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem po gminie Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 31 lipca do 26 września. Na mieszkańców czeka aż 36 tematycznych wypraw ukazujących walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

Najbliższa wycieczka „Obszary chronione i rezerwaty przyrody” już w niedzielę (22 sierpnia). Gmina Konstancin-Jeziorna charakteryzuje się rozmaitymi walorami przyrodniczymi, a mieszkańcy i lokalne władze starają się zapewnić rozwój tych terenów w zgodzie i harmonii ze środowiskiem. Podczas spacerów i wycieczek można poznać różne siedliska leśne, polne i wodno-błotne, odznaczające się odmiennym składem gatunkowym flory i fauny. Długość trasy: ok. 14 km. Szacowany czas: ok. 3,5 godziny.

Obowiązują zapisy

W wycieczce mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia z gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Perły Mazowsza”, czyli: Konstancin-Jeziorna, Tarczyn, Góra Kalwaria i Prażmów. Obowiązują zapisy (1 wycieczka – maks. 15 osób). Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na adres: promocjaatkonstancinjeziorna [dot] pl (w treści maila należy podać: termin i nazwę wycieczki, imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania uczestnika) lub telefonicznie pod numerem: 22 484 24 41 (w godzinach pracy urzędu). Szczegółowe informację dostępne są w zakładce Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem.

Organizator i współfinansowanie

Operacja pn. „Popularyzacja wśród mieszkańców walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych gminy Konstancin-Jeziorna poprzez organizację wycieczek pieszych i rowerowych oraz spływu kajakowego” jest współfinansowana przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

grafika

Wiosenny krajobraz przyrody - w głównej części rzeka Jeziorka, Wisła, po lewej stronie wysokie trawy i krzewy, po prawej wysokie drzewa. W dali widać błękitne niebo.

Najbliższe wydarzenia

 • 03.06.2023
  Dni Konstancina 2023
  Godzina:
  12.30
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: Park Zdrojowy
 • 04.06.2023
  Turniej Grand Prix Konstancina-Jezi…
  Godzina:
  10.00
  Wstęp:
  Płatny
  Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul.…