„Światło i kolor” – Agnieszka Słodkowska | Konstancin-Jeziorna

„Światło i kolor” – Agnieszka Słodkowska

Data wydarzenia
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w sobotę (9 września) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy obrazów Agnieszki Słodkowskiej. Prace będzie można oglądać do 6 października 2023 r. Wstęp wolny.

Głównym tematem obrazów Agnieszki Słodkowskiej jest pejzaż oraz człowiek i jego przestrzeń. Artystka z równą swobodą portretuje naturę, jak i industrialne widoki miasta. Na wystawie możemy zobaczyć kadry z podróży po Japonii, Norwegii, Francji, jak i po rodzimej Polsce. Artystka swobodnie kadruje rzeczywistość, świetny warsztat pozwala jej na mierzenie się ze skomplikowanymi kompozycjami oraz niuansami światła i koloru.  Zwiedzając wystawę, znajdziemy zarówno tradycyjne układy kompozycyjne, jak i oryginalne, nieoczywiste kadrowania. Majestatyczny pejzaż koresponduje ze sportretowaną chwilą z życia miasta i zwykłych ludzi.

Autorka wystawy studiowała w latach 1996-2001 na Wydziale Artystycznym w Częstochowie. Dyplom z rysunku artystycznego obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Tajwan, Hiszpania, Ukraina, Francja, Japonia, Słowacja). Na swoim koncie ma 33 wystawy indywidualne w Polsce. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Norwegii i we Włoszech.

 

Spotkania towarzyszące wystawie:

 • 9 września godz. 17.00 – wernisaż wystawy 
  • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny.
Grafika przestawia obraz o chłodnych barwach, na którym znajduje sie sześcioro siedzących mężczyzn.

Najbliższe wydarzenia

 • 23.02.2024
  Kino Festiwalowe: film „Reality”
  Godzina:
  19.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 03.03.2024
  Wystawa: Lubię gdy jest perspektywa
  Godzina:
  10.00–18.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15