Wystawa: Koloryt Ghany w malarstwie T.T.Blanksona | Konstancin-Jeziorna

Wystawa: Koloryt Ghany w malarstwie T.T.Blanksona

Data wydarzenia
Godzina
10.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza na afrykańską podróż w Galerii Hugonówka czyli wystawę „Koloryt Ghany w malarstwie T.T.Blanksona”.

T.T. Blankson urodził się w 1972 r. w Sekondi-Takoradi, położonego nad Zatoką Gwinejską. Artysta uprawia zarówno klasyczne malarstwo jak i trash art oraz art-recykling. Tematyka jego dzieł koncentruje się na życiu codziennym Ghańczyków – zarówno mieszkańców miast, jak i interioru. Dokumentuje przemiany kulturowe i przyrodnicze kraju. Podejmuje problem koncepcji postkolonialnej tożsamości w odniesieniu do kosmopolitycznego dziedzictwa Ghany. Ważną część jego dorobku zajmuje malarstwo marynistyczne i hippiczne. T.T. Blankson swoją uwagę kieruje także ku kwestiom ekologii, wzajemnych relacji między światem natury i kultury. Wystawa czynna jest do 26 listopada, od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czarnoskóry mężczyzna ma w dłoni pędzel i trzyma go na płótnie pomalowanym w różne kolory. Jest ono położone na stole, obok stoją puszki z farbami.

Najbliższe wydarzenia

 • 29.06.2024
  Turniej Orkiestr Dętych
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym
 • 07.07.2024
  Charles Aznavour – w wykonaniu Chri…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 21.07.2024
  ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15