Spotkania z historią: „Jedwabny szlak” rodziny Witaczków | Konstancin-Jeziorna

Spotkania z historią: „Jedwabny szlak” rodziny Witaczków

Data wydarzenia
Godzina
18.00
Miejsce
KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza pasjonatów lokalnych dziejów na nowy cykl „Spotkania z historią”, który poprowadzą wspólnie Hanna Kaniasta i Witold Rawski.

Podczas najbliższego spotkania gościem Witolda Rawskiego będzie Joanna Giersz, która opowie o „jedwabnym szlaku” rodziny Witaczków.

Sto lat temu rodzeństwo dwudziestolatków z Milanówka odważnie sięgnęło po dar niebios, by rozpocząć produkcję jedwabiu. Zaczęli od zera, bez kapitału, ale ze zdobytym wcześniej doświadczeniem. Stanisława i Henryk Witaczkowie dzięki sile młodości i pracowitości doprowadzili do tego, że ich wyroby dorównywały światowym liderom. O rodzinnym jedwabnym szlaku od Tyflisu do Milanówka opowiadać będzie Joanna Giersz.

 

 

Grafika przedstawia czarno-biały portret kobiety i portret mężczyzny.

Najbliższe wydarzenia

  • 06.07.2025
    „A to dlatego, że nie ma słońca” –…
    Godzina:
    11.00
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce:
    KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15