Hotspoty w dziesięciu nowych miejscach | Konstancin-Jeziorna

Hotspoty w dziesięciu nowych miejscach

17-01-2022
Korzystanie z hotspotów jest bezpłatne

Gmina Konstancin-Jeziorna poszerzyła zasięg publicznej sieci wi-fi o 10 nowych hotspotów. Teraz mieszkańcy i turyści mogą bezpłatnie korzystać z Internetu również m.in. w okolicach willi Gryf i tężni. Rozbudowa hotspotów była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

Hotspot to otwarty i dostępny w przestrzeni publicznej punkt, umożliwiający korzystanie z Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (wi-fi). W gminie Konstancin-Jeziorna jest kilkadziesiąt takich miejsc i obejmują swoim zasięgiem m.in. parki, place zabaw oraz główne przystanki autobusowe, tak aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom i przyjezdnym odwiedzającym naszą gminę dostęp do Internetu w trakcie wykonywania codziennych czynności, np. spacerów czy korzystania z komunikacji publicznej.

80 hotspotów

Konstancińska sieć bezpłatnego i bezprzewodowego Internetu liczyła do tej pory blisko 70 punktów. Teraz, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 64 368 zł, powiększyła się o kolejnych 10 lokalizacji. Z nowych hotspotów można już korzystać:

 1. w okolicach świetlicy przy ul. Anny Walentynowicz 24 na osiedlu Mirków;
 2. przy willi Gryf, gdzie mieści się filia Konstancińskiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej oraz świetlica środowiskowa;
 3. przy willi Kamilin;
 4. przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym;
 5. przy tężni solankowej w Parku Zdrojowym;
 6. przy siłowni plenerowej w Parku Zdrojowym;
 7. na placu zabaw na osiedlu Mirków;
 8. na placu zabaw przy ul. Południowej;
 9. na osiedlu Kozia;
 10. na placu zabaw w Parceli.

Polska Cyfrowa

Rozbudowa sieci hotspotów możliwa była dzięki środkom otrzymanym z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 – Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. 

Szczegółowa mapa wszystkich punktów dostępna jest na stronie: gsip.konstancinjeziorna.pl

Grafika – cztery logotypy obok siebie. Od lewej: niebieski prostokąt z 3 kolorowymi gwiazdkami i napis Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, biało-czerwony prostokąt i napis Rzeczypospolita Polska, niebieski wielobok wypełniony żółtymi kropkami i napis Centrum Projektów Polska Cyfrowa, niebieski prostokąt, a w nim są w okręgu ułożone gwiazdki i napis Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.