Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży | Konstancin-Jeziorna

Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży

16-03-2023

Jest takie miejsce, w którym można bezpłatnie wykonać badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji. To Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Tutaj młodzi ludzie, w wieku 12–21 lat, otrzymają też specjalistyczną pomoc.

Depresja to najczęściej występująca choroba psychiczna. Zaburzenia depresyjne mogą zaczynać się w bardzo młodym wieku. Zwykle obniżają możliwość prawidłowego funkcjonowania i niestety mają charakter nawracający. Dlatego tak ważne jest podejmowanie profilaktycznych działań mających na celu zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie depresji.

Ważna profilaktyka

Bezpłatną pomoc i wsparcie oferuje Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego na lata 2022–2024”, zaprasza młodzież w wieku 12–21 lat wraz z rodzicami na:

 • badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji,
 • konsultację ze specjalistą,
 • sesje terapeutyczne,
 • podsumowanie terapii,
 • edukację zdrowotną.

Gdzie się zgłosić?

Poradnia działa przy ul. Sue Ryder 1 w Konstancinie-Jeziornie. Świadczenia udzielane są w poniedziałki, piątki i soboty w godz. 8.00–13.00 oraz w środy w godz. 14.00–20.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr. tel. 22 484 27 94 lub mailowo: psychiatriaatuzdrowisko-konstancin [dot] pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
 • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

  Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

  Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.