Ostatni dzień na składanie uwag do wniosku firmy Arche | Konstancin-Jeziorna

Ostatni dzień na składanie uwag do wniosku firmy Arche

17-02-2025
Wizualizacja inwestycji, fot. Arche S.A.

Ważne przypomnienie! Tylko do poniedziałku (17 lutego) jest czas na zgłaszanie uwag do wniosku firmy Arche dotyczącego budowy przy ul. Mirkowskiej 18 budynków wielorodzinnych oraz 10 garaży podziemnych i 2 wielopoziomowych. Można je składać zarówno papierowo, jak i elektronicznie.

Przypominamy! Firma Arche S.A. planuje inwestycję na części działek o numerach ewidencyjnych 17, 10/26 oraz 10/1 z obrębu 02-01. Na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej ma powstać łącznie 18 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, 10 garaży podziemnych oraz 2 budynki garażowe wielopoziomowe. Liczba mieszkań wyniesie od 458 do 476, a liczba mieszkańców została określona na minimum 995 i maksimum 1005 osób.

Zgłaszanie uwag

Spółka złożyła do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej. Wniosek oraz załączone do niego dokumenty są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Uwagi do wniosku (podając imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adresu osoby składającej uwagę) można składać w terminie do 17 lutego br.: 

  • w formie papierowej:
    • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77;
    • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna). 
  • w formie elektronicznej:
    • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP;
    • za pomocą poczty elektronicznej na adres – planowanieatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji podejmie Rada Miejska Konstancin-Jeziorna.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny budynek Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna z ceglaną elewacją, dużymi przeszklonymi wejściami i zegarem na fasadzie, otoczony przestronnym placem.

    Centrum Usług Wspólnych ujednolici i usprawni obsługę…

    Gmina Konstancin-Jeziorna planuje utworzenie Centrum Usług Wspólnych. Nowa jednostka zajmie się obsługą finansowo-księgową oraz standaryzacją procedur w samorządowych placówkach oświatowo-wychowawczych. Decyzja w tej sprawie zapadnie podczas sesji Rady Miejskiej 25 marca.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    Kolejne spotkanie burmistrza z mieszkańcami czterech sołectw

    Przed nami kolejne spotkanie burmistrza z mieszkańcami w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem do dyskusji zapraszamy sołectwa Kępa Oborska, Kępa Okrzewska, Obórki i Okrzeszyn. Spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Kępie Okrzewskiej.