Zapraszamy na Jarmark Świąteczny i Wigilię Miejską | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny i Wigilię Miejską

17-12-2021

Już w najbliższą niedzielę (19 grudnia) zapraszamy na Jarmark Świąteczny w Parku Zdrojowym. Oprócz kiermaszu będą liczne atrakcje, w tym zimowa parada ze św. Mikołajem, reniferem Rudolfem, elfami i szczudlarzami. Zabrzmią też najpiękniejsze kolędy. Nie zabraknie życzeń i poczęstunku.

Jarmark Świąteczny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i obowiązującymi w ubiegłym roku obostrzeniami, wraca do Konstancina-Jeziorny. 19 grudnia Park Zdrojowy znów zmieni się w świąteczną krainę. W godz. 11.00–17.00 czeka nas mnóstwo atrakcji.

Kiermasz i atrakcje dla dzieci 

Tradycyjnie wzdłuż głównej alei parkowej staną stragany z wyrobami rękodzielniczymi, dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak sery, miody, wędliny, pachnące przyprawy, świąteczne wypieki, pierniczki, przetwory i chleby. Wystawcy, a będzie ich w tym roku blisko 100, z pewnością przygotują pyszne degustacje.
Równie duży będzie wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów. Z myślą o najmłodszych na jarmark przybędzie też św. Mikołaj. Nie zabraknie zabaw i animacji, warsztatów zdobienia pierniczków i wykonywania
ozdób świątecznych. O godz. 13.45 spod sceny, która stanie na placu przy pomniku św. Jana Pawła II, wyruszy zimowa parada z Mikołajem, reniferem Rudolfem, elfami, śnieżynkami i szczudlarzami. Towarzyszyć jej będzie folk kapela Góralska Hora. Pojawi się też świąteczna fotobudka. Przez cały czas trwania jarmarku będzie można bezpłatnie poślizgać się na sztucznym lodowisku (w godz. 9.00–21.30). A to jeszcze nie wszystko.

Występy na scenie

Na jarmarkowej scenie wystąpią dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych nr 1, 2 i 6. W świątecznym repertuarze zaprezentują się także: Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie (Studio Piosenki oraz chóry – dziecięcy Junior Cantores i kameralny Pueri Cantores), Cendrowianki z Cendrowic, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki oraz wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury.

Od godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek. Te najpiękniejsze wykonają Małgorzata Markiewicz, zwyciężczyni telewizyjnej „Szansy na sukces”, z zespołem oraz Konstanciński Chór Kameralny. Imprezę zakończy widowiskowy spektakl „Opowieść o zapomnianych zabawkach”. Przed konstancińską
publicznością zaprezentuje się Gwardia Gryfa, półfinaliści programu „Mam Talent”.

Wigilia Miejska

Nieodzownym elementem konstancińskiego jarmarku jest Wigilia Miejska. Nie inaczej będzie w tym roku. O godz. 14.15 życzenia świąteczno-noworoczne złożą Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej, a także ks. Leszek Jackiewicz, dziekan dekanatu konstancińskiego, i ks. Jan Tondera, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nie zabraknie także poczęstunku – gorącego barszczu oraz wigilijnych pierogów z grzybami i kapustą.

Z kolei harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju (będzie je można odebrać w godz. 14.00–16.00). – Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny – limit osób, dystans, dezynfekcja rąk i maseczki.

Organizatorzy

Organizatorami Jarmarku Świątecznego są Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury. Imprezę współorganizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat medialny objęli Kurier Południowy i portal Piaseczno News.

Plakat promujący jarmark świąteczny. Czerwone tło z świątecznymi elementami graficznymi (gwiazdki, śnieżynki) na nim dwa zdjęcia – kobiety oraz z parady świątecznej. W głównej części znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, które zostały również powielone w artykule.

 
 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Osoba w koszuli w kratę trzymająca biały kask i zwinięty projekt budowlany, stojącą nad stołem z planami technicznymi, okularami i laptopem.

    Rozstrzygnięto przetarg na dokumentację dla nowych dróg

    Gmina Konstancin-Jeziorna zrobiła kolejny krok w kierunku rozbudowy lokalnej infrastruktury drogowej. Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla nowych dróg w Kierszku, Konstancinie-Jeziornie oraz Czarnowie.
  • Parada z udziałem orkiestry i mażoretek przemierza ulicę podczas miejskiego święta w Konstancinie-Jeziornie.

    Przed nami Dni Konstancina-Jeziorny – sprawdź program…

    Parada Retro, koncerty, potańcówki, spacery z przewodnikiem, warsztaty, rodzinne animacje oraz występ Wiktora Dyduły – to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dni Konstancina-Jeziorny 2026. Doroczne święto gminy odbędzie się w dniach 12–14 czerwca. Sprawdź program wydarzenia.