Zgłoś potrzebującą rodzinę do Szlachetnej Paczki | Konstancin-Jeziorna

Zgłoś potrzebującą rodzinę do Szlachetnej Paczki

10-10-2023

Można już zgłaszać potrzebujące pomocy samotne osoby i rodziny z gminy Konstancin-Jeziorna do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Wystarczy wypełnić formularz, załączyć w nim podpisane zgłoszenie rodziny, a następnie oryginał przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia Wiosna. Jest na to czas do połowy listopada.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, która od 2001 r. dociera do rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej sytuacji – nie tylko z powodu biedy materialnej, ale też np. wykluczenia społecznego i braku dostępu do specjalistycznej pomocy. W tym roku ponownie zawitała do naszej gminy. Konstanciński sztab już przygotowuje się do „Weekendu cudów”, czyli grudniowego finału akcji. Dzięki współpracy z m.in. Ośrodkiem Pomocy Społecznej, sołtysami, innymi instytucjami i organizacjami tworzy lokalną bazę potrzebujących rodzin, które zostaną w tym roku objęte pomocą. Baza oficjalnie zostanie opublikowana 18 listopada na stronie: www.szlachetnapapaczka.pl.

Zgłoś rodzinę lub osobę samotną

Jeśli znasz rodzinę lub osobę samotną w trudnej sytuacji, która potrzebuje pomocy – możesz ją zgłosić do tegorocznego programu Szlachetnej Paczki. Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz, załączyć w nim podpisane zgłoszenie rodziny, a następnie oryginał przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia Wiosna (ul. Wielicka 20, 30-552 Kraków). Jest na to czas do połowy listopada.

Poszukiwani wolontariusze

W zeszłym roku konstanciński zespół wolontariuszy składał się z wyjątkowych 10 osób, które dotarły do kilkudziesięciu rodzin w gminie Konstancin-Jeziorna. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu oraz wspaniałym darczyńcom, którzy przygotowali paczki, w trakcie „Weekendu cudów”, obdarowanych zostało aż 18 rodzin.

Aby zostać wolontariuszem również należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Odwiedza on zgłoszoną rodzinę, poznaje jej historię, a następnie decyduje o włączeniu jej (lub nie) do Szlachetnej Paczki. Przez długi czas towarzyszy wybranym osobom w zmianach i ich dążeniu do samodzielności. Może również zaproponować pomoc specjalistyczną np. prawniczą czy medyczną.

Więcej

Wszelkie informację na temat tegorocznej akcji można uzyskać pod nr tel.: (12) 333 78 00 lub mailowo: kontaktatwiosna [dot] org [dot] pl

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.