100 tys. zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa | Konstancin-Jeziorna

100 tys. zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

08-02-2022

Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały 100 tys. zł na działania poprawiające cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych. Pieniądze pochodzą z programu „Cyfrowa Gmina” i zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego urządzenia do ochrony sieci. 

„Cyfrowa Gmina” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, finansowanym z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU (Wsparcia na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytoriom Europy).

Na cyberbezpieczeństwo

W pierwszym naborze, ogłoszonym w październiku zeszłego roku, wzięły udział 734 samorządy z całej Polski. Wśród nich była także gmina Konstancin-Jeziorna, która otrzymała 100 tys. zł na podniesienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Na wysokość dofinansowania miały wpływ – liczba mieszkańców oraz wysokość dochodów gminy. 

Umowa podpisana

Umowa o przyznanie grantu została podpisana 27 stycznia. Dokument sygnowali Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, i Maja Wolnik, główny specjalista z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przyznane pieniądze pokryją w 100 proc. inwestycję i zostaną przeznaczone na zakup m.in. nowoczesnego urządzenia do kompleksowej ochrony sieci informatycznej (UTM) wraz z 3-letnim pakietem niezbędnych aktualizacji. Ponadto w konstancińskim magistracie zostanie przeprowadzony audyt bezpieczeństwa.

 

Grafika – trzy logotypy obok siebie. Od lewej: niebieski prostokąt z 3 kolorowymi gwiazdkami i napis Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, biało-czerwony prostokąt i napis Rzeczypospolita Polska, niebieski prostokąt, a w nim są w okręgu ułożone gwiazdki i napis Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

  29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
 • Traktor na polu uprawnym.

  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

  Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.