100 tys. zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa | Konstancin-Jeziorna

100 tys. zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

08-02-2022

Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały 100 tys. zł na działania poprawiające cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych. Pieniądze pochodzą z programu „Cyfrowa Gmina” i zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego urządzenia do ochrony sieci. 

„Cyfrowa Gmina” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, finansowanym z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU (Wsparcia na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytoriom Europy).

Na cyberbezpieczeństwo

W pierwszym naborze, ogłoszonym w październiku zeszłego roku, wzięły udział 734 samorządy z całej Polski. Wśród nich była także gmina Konstancin-Jeziorna, która otrzymała 100 tys. zł na podniesienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Na wysokość dofinansowania miały wpływ – liczba mieszkańców oraz wysokość dochodów gminy. 

Umowa podpisana

Umowa o przyznanie grantu została podpisana 27 stycznia. Dokument sygnowali Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, i Maja Wolnik, główny specjalista z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przyznane pieniądze pokryją w 100 proc. inwestycję i zostaną przeznaczone na zakup m.in. nowoczesnego urządzenia do kompleksowej ochrony sieci informatycznej (UTM) wraz z 3-letnim pakietem niezbędnych aktualizacji. Ponadto w konstancińskim magistracie zostanie przeprowadzony audyt bezpieczeństwa.

 

Grafika – trzy logotypy obok siebie. Od lewej: niebieski prostokąt z 3 kolorowymi gwiazdkami i napis Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, biało-czerwony prostokąt i napis Rzeczypospolita Polska, niebieski prostokąt, a w nim są w okręgu ułożone gwiazdki i napis Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • fot. UMiG Piaseczno, Maciej Wesołowski

  Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe

  Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prowadzi konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania pasa drogowego ul. Działkowej w Kierszku i Józefosławiu. Do 11 czerwca można składać wnioski i uwagi do przedstawionego projektu.
 • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

  Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i…

  To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.