Bezpłatna pomoc prawna / безкоштовна правова допомога | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna pomoc prawna / безкоштовна правова допомога

02-03-2022

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz wszystkie Izby Adwokackie w Polsce uruchomiły bezpłatną pomoc prawną dla ofiar wojny na Ukrainie. Pomoc obejmuje w szczególności uregulowanie kwestii pobytowych, zatrudnienia itd.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w związku z wojną w Ukrainie. Od 4 marca br. działa specjalna infolinia. Pod numerem telefonu +48 22 350 66 16 dyżurują adwokaci. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–19.00 oraz w soboty i w niedziele w godz. 10.00–14.00.

Szczegółowe informacje w dwóch językach (polskim i ukraińskim) na stronie Izby Adwokackiej w Warszawie.


Окружна рада адвокатів у Варшаві та вся польська асоціація адвокатів запустили безкоштовну юридичну допомогу жертвам війни в Україні. Допомога включає, зокрема, вирішення питань проживання, працевлаштування тощо. Від 4 березня працює спеціальна гаряча лінія, на якій є можливість отримання безкоштовної юридичноїконсультації. Телефон: +48 22 350 66 16. Гаряча лінія працює з понеділка до п’ятниці з 10.00 до 19.00, у суботу та неділю з 10.00 до 14.00.

Детальна інформація двома мовами (польською та українською) доступна Izby Adwokackiej w Warszawie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

    Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

    Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
  • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

    Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

    Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.