Bezpłatna pomoc prawna / безкоштовна правова допомога | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna pomoc prawna / безкоштовна правова допомога

02-03-2022

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz wszystkie Izby Adwokackie w Polsce uruchomiły bezpłatną pomoc prawną dla ofiar wojny na Ukrainie. Pomoc obejmuje w szczególności uregulowanie kwestii pobytowych, zatrudnienia itd.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w związku z wojną w Ukrainie. Od 4 marca br. działa specjalna infolinia. Pod numerem telefonu +48 22 350 66 16 dyżurują adwokaci. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–19.00 oraz w soboty i w niedziele w godz. 10.00–14.00.

Szczegółowe informacje w dwóch językach (polskim i ukraińskim) na stronie Izby Adwokackiej w Warszawie.


Окружна рада адвокатів у Варшаві та вся польська асоціація адвокатів запустили безкоштовну юридичну допомогу жертвам війни в Україні. Допомога включає, зокрема, вирішення питань проживання, працевлаштування тощо. Від 4 березня працює спеціальна гаряча лінія, на якій є можливість отримання безкоштовної юридичноїконсультації. Телефон: +48 22 350 66 16. Гаряча лінія працює з понеділка до п’ятниці з 10.00 до 19.00, у суботу та неділю з 10.00 до 14.00.

Детальна інформація двома мовами (польською та українською) доступна Izby Adwokackiej w Warszawie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

    Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
  • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

    Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

    Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.