Gmina padła ofiarą oszustwa, sprawę bada prokuratura | Konstancin-Jeziorna

Gmina padła ofiarą oszustwa, sprawę bada prokuratura

15-07-2021

Gmina Konstancin-Jeziorna padła ofiarą oszustwa na kwotę 5 mln zł. W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie licznymi informacjami medialnymi na ten temat publikujemy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Gmina Konstancin-Jeziorna w procesie lokowania wolnych środków finansowych na bankowej lokacie terminowej padła ofiarą oszustwa na kwotę 5 mln zł. Burmistrz Kazimierz Jańczuk natychmiast po otrzymaniu informacji o tym fakcie, złożył do organów ścigana zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W tej sprawie toczy się postępowanie przygotowawcze prowadzone przez: Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, Prokuraturę Rejonową w Piasecznie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi – Wydział do Walki z Cyberprzestępczością. Również w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, niezależnie od powyższego, toczy się postępowanie wyjaśniające. Obecnie, ze względu na prowadzone śledztwo, nie jesteśmy w stanie podać bardziej szczegółowych informacji.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

    Ostatnie dni na złożenie wniosku w ramach konkursu ofert

    Tylko do najbliższej środy (19 czerwca), do godz. 13.00, trwa nabór wniosków w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Kwota, jaką gmina Konstancin-Jeziorna zamierza przeznaczyć na realizację zadań z zakresu m.in. kultury fizycznej, turystyki i integracji to 150 tys. zł.
  • Grupa osób na tle ścianki promocyjnej z napisem metropolia warszawska

    Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” ma nowy zarząd

    Przedstawiciele gmin i powiatów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” spotkali się w czwartek (13 czerwca), aby podsumować 2023 r. i wybrać nowy zarząd. Konstanciński samorząd na walnym zgromadzeniu reprezentowali burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczyni Katarzyna Tusińska.