Gmina padła ofiarą oszustwa, sprawę bada prokuratura | Konstancin-Jeziorna

Gmina padła ofiarą oszustwa, sprawę bada prokuratura

15-07-2021

Gmina Konstancin-Jeziorna padła ofiarą oszustwa na kwotę 5 mln zł. W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie licznymi informacjami medialnymi na ten temat publikujemy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Gmina Konstancin-Jeziorna w procesie lokowania wolnych środków finansowych na bankowej lokacie terminowej padła ofiarą oszustwa na kwotę 5 mln zł. Burmistrz Kazimierz Jańczuk natychmiast po otrzymaniu informacji o tym fakcie, złożył do organów ścigana zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W tej sprawie toczy się postępowanie przygotowawcze prowadzone przez: Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, Prokuraturę Rejonową w Piasecznie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi – Wydział do Walki z Cyberprzestępczością. Również w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, niezależnie od powyższego, toczy się postępowanie wyjaśniające. Obecnie, ze względu na prowadzone śledztwo, nie jesteśmy w stanie podać bardziej szczegółowych informacji.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.