Inicjatywa lokalna – szkolenie dla mieszkańców | Konstancin-Jeziorna

Inicjatywa lokalna – szkolenie dla mieszkańców

22-11-2023
fot. Freepik

W najbliższy czwartek (23 listopada) w konstancińskim magistracie odbędzie się szkolenie dla mieszkańców pt. „Inicjatywa lokalna w gminie Konstancin-Jeziorna ”. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. co można zrealizować w ramach takiego wsparcia, jak wypełnić wniosek i przygotować sprawozdanie. Początek o godz. 16.00. 

Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół najbliższego otoczenia, gminnego podwórka, ulicy, skweru, parku czy przedsięwzięcia artystycznego. Dzięki połączeniu środków z budżetu gminy i pracy społecznej inicjatorów zmiany – czyli samych mieszkańców – można realizować zamierzenia, które pozytywnie wpłyną na nasze otoczenie oraz lokalną społeczność.

W następny czwartek (23 listopada) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej nr 8 w konstancińskim magistracie (ul. Piaseczyńskiej 77) odbędzie się szkolenie z tej formy wsparcia. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in: kto może złożyć wniosek, jakie zadania mogą być realizowane w ramach inicjatywy lokalnej, oraz jak poprawnie przygotować wniosek i sprawozdanie. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. 

 

 

 

 

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Ogród, na trawie stoją sztalugi drewniane a na nich obrazy. W tle widać ludzi i wysokie drzewa.

    Festiwal Otwarte Ogrody już po raz 17., zgłoszenia do końca…

    Znamy już termin tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14–15 września. A my już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć bramy swoich gościnnych ogrodów. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje w poniedziałek (20 maja) od godz. 15.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.