Inicjatywa lokalna – szkolenie dla mieszkańców | Konstancin-Jeziorna

Inicjatywa lokalna – szkolenie dla mieszkańców

22-11-2023
fot. Freepik

W najbliższy czwartek (23 listopada) w konstancińskim magistracie odbędzie się szkolenie dla mieszkańców pt. „Inicjatywa lokalna w gminie Konstancin-Jeziorna ”. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. co można zrealizować w ramach takiego wsparcia, jak wypełnić wniosek i przygotować sprawozdanie. Początek o godz. 16.00. 

Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół najbliższego otoczenia, gminnego podwórka, ulicy, skweru, parku czy przedsięwzięcia artystycznego. Dzięki połączeniu środków z budżetu gminy i pracy społecznej inicjatorów zmiany – czyli samych mieszkańców – można realizować zamierzenia, które pozytywnie wpłyną na nasze otoczenie oraz lokalną społeczność.

W następny czwartek (23 listopada) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej nr 8 w konstancińskim magistracie (ul. Piaseczyńskiej 77) odbędzie się szkolenie z tej formy wsparcia. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in: kto może złożyć wniosek, jakie zadania mogą być realizowane w ramach inicjatywy lokalnej, oraz jak poprawnie przygotować wniosek i sprawozdanie. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. 

 

 

 

 

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Ogród, na trawie stoją sztalugi drewniane a na nich obrazy. W tle widać ludzi i wysokie drzewa.

    Festiwal Otwarte Ogrody już po raz 19. – zgłoszenia do 30…

    Już tylko kilka dni zostało na zgłoszenie się do udziału w tegorocznym Festiwalu Otwarte Ogrody. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12 i 13 września. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć bramy swoich ogrodów i zaprezentować szerszej publiczności swoje zainteresowania, hobby czy pasje.
  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.