Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe | Konstancin-Jeziorna

Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe

29-05-2023

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prowadzi konsultacje projektowe dotyczące koncepcji budowy ul. Działkowej w Kierszku i Józefosławiu. Do 30 czerwca 2023 r. można składać uwagi do rozwiązań przedstawionych przez projektantów.

Przebudowa ul. Działkowej w Józefosławiu i Kierszku to wspólne przedsięwzięcie sąsiadujących ze sobą gmin – Konstancin-Jeziorna i Piaseczno. Ta ostatnia – na mocy porozumienia zawartego w 2021 r. między oboma samorządami – koordynuje pracami związanymi z opracowaniem projektu planowanej inwestycji.

Konsultacje projektowe

W styczniu br. została zawarta trójstronna umowa z firmą Robimart Sp. z o.o. na opracowanie wielobranżowego projektu budowy ul. Działkowej, leżącej na granicy obu gmin. Zgodnie z kontraktem projektanci szczegółowo przeanalizowali istniejącą „Koncepcję obsługi komunikacyjnej dróg gminnych w obrębie ul. Działkowej” i zaproponowali zmiany. Teraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prosi o uwagi do przedstawionych rozwiązań. Można je zgłaszać do 30 czerwca 2023 r. mailowo na adres: konsultacjeatpiaseczno [dot] eu.

Założenia koncepcji

Projekt budowy ul. Działkowej został podzielony na dwa odcinki:

 • Zadanie 1. – od ul. Głowackiego w Kierszku do ul. Przyrodniczej w Józefosławiu;
 • Zadanie 2. – od ul. Przyrodniczej w Józefosławiu do granicy z warszawska dzielnicą Ursynów.

Zgodnie z zaprezentowaną koncepcją na odcinku pierwszym ul. Działkowej zaplanowano m.in. dwukierunkową jezdnię o szerokości 5,5 m; dwukierunkową ścieżkę rowerową (o szerokości min. 2 m) odizolowaną od jezdni pasem zieleni; chodnik o szerokości min. 1,8 m i pobocze z zielenią. Z kolei na odcinku drugim założono, że ruch rowerowy będzie się odbywał po jezdni na zasadach ogólnych. Jednak w projekcie zadbano o szereg elementów uspokojenia ruchu samochodowego, m.in. szykany czy wyniesione skrzyżowania, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo rowerzystów. Z projektem można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.