Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia | Konstancin-Jeziorna

Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia

30-06-2022

Festiwal Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna wraca do przedpandemicznej formuły. Wydarzenie odbędzie się w drugi weekend września, ale już teraz do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Wydarzenie po dwóch latach pandemii wraca do tradycyjnej formuły i z nową koordynatorką. Została nią Monika Bukowińska, która od lat jako artystka uczestniczy w wydarzeniu.

Zgłoszenia

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 10–11 września i będzie to już jego 15. edycja. Zapraszamy miejscowych malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy i muzyków oraz wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami, do otwarcia swojego ogrodu i prezentacji w nim swojej twórczości. Zachęcamy też mieszkańców do udostępnienia posesji innym artystom czy twórcom. Aby zgłosić chęć udziału w festiwalu należy wypełnić załączony poniżej formularz i przesłać go mailowo na adres: otwarteogrodykonstancinatgmail [dot] com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2022 r.

Organizatorzy

Organizatorami festiwalu są: Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury. Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna są częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Ich tegoroczne hasło to „Połączeni dziedzictwem”.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Za stołem siedzi uśmiechnięta kobieta w stroju ludowym. Na stole leżą kolorowe pisanki oraz wiklinowy koszyczek.

    Pisanki – najpopularniejszy symbol Świąt Wielkanocnych

    Królują zarówno w koszyczku ze święconką, jak i na wielkanocnym stole. Pisanki, bo o nich mowa, są wciąż żywą i piękną polską tradycją, bez której nie wyobrażamy sobie świąt. O ich symbolice oraz metodach zdobienia opowiedziała nam Marianna Król, twórczyni ludowa nadwiślańskiego Urzecza.
  • Ogród latem. Po prawej stronie widać ścianę budynku na której przymocowana jest rynna. Obok niej stoi beczka drewniana, w której gromadzona jest woda z deszczówki.

    Łap deszczówkę – złóż wniosek na zakup specjalnego zbiornika

    Konstanciński samorząd dotuje zakup specjalnych zbiorników do gromadzenia deszczówki i wykonanie instalacji rozprowadzającej. Mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 2 tys. zł. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy. Jest na to czas do 1 listopada 2024 r.