Zapraszamy na imieniny Konstancji, czeka nas moc atrakcji | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na imieniny Konstancji, czeka nas moc atrakcji

18-02-2022

Już w ten weekend (19 i 20 lutego) zapraszamy do Hugonówki na doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których będzie można przygotować stylowe kartki imieninowe (sobota, 19 lutego, godz. 14.00 i 15.30). Na innych warsztatach każdy będzie mógł wydziergać na szydełku mitenki, czyli rękawiczki z wełny, bez palców, które były modne na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku (sobota i niedziela, 19 i 20 lutego, godz. 14.00 i 15.30). W sobotę o godz. 17.00, w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina, odbędzie się spotkanie poświęcone Henrykowi Poddębskiemu, jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej przedwojennej fotografii, dokumentującemu także międzywojenny Skolimów i Konstancin. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kukieła, wnuk fotografa oraz opiekun i propagator jego artystycznego dorobku. W niedzielę o godz. 14.00 i 15.30 odbędą się również warsztaty tworzenia wyjątkowych ekopomadek. Uczestnicy poznają historię pomadki, dowiedzą się jak pielęgnować usta oraz nauczą się, jak samodzielnie wykonać pomadkę w pudełku.

Piosenka na urodziny

Imieniny Konstancji w Hugonówce zwieńczy koncert piosenki francuskiej zatytułowany „Taką Cię pamiętam, Aurelio” w wykonaniu Beaty Banasik. Wokalistka jest absolwentką Wydziału Sztuk Widowiskowych w Arras i Konserwatorium Teatralnego w Strasburgu oraz finalistką i laureatką wielu ogólnopolskich konkursów piosenki, w tym Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie. Podczas koncertu Beata Banasik wykona znane i lubiane francuskie piosenki, m.in. „Aux Champs-Elysées”, „La vie en rose”, „Je t'aime”, a dodatkowo  usłyszymy inne, ulubione utwory artystki, jak piosenkę „Dwa serduszka, cztery oczy” z filmu „Zimna wojna”.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie Wirtualnego Muzeum Konstancina oraz na koncert Beaty Banasik do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzeń od godz. 12.00. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy, tel. 22 484 20 20. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje reżim sanitarny. Szczegóły na stronie hugonowka.pl.

Autor
Grzegorz Żurawski

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.