Zapraszamy na imieniny Konstancji, czekają liczne atrakcje | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na imieniny Konstancji, czekają liczne atrakcje

15-02-2024

W najbliższy weekend (17 i 18 lutego) zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na huczne obchody imienin hr. Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hr. Witolda Skórzewskiego. W programie wiele atrakcji, m.in. warsztaty, spotkania i koncert. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystko zaczęło się 127 lat temu. W 1897 r. hr. Witold Skórzewski, działając z polecenia swojej matki Konstancji z Potulickich Skórzewskiej, zajął się spadkiem po jej siostrze – Marii Grzymała-Potulickiej, właścicielce dóbr oborskich i wraz z hr. Władysławem Mielżyńskim przystąpili do tworzenia zupełnie nowej miejscowości, którą nazwał na cześć swojej rodzicielki. Taki właśnie był początek Konstancina. Na cześć patronki miasta w lutym w Konstancinie-Jeziornie świętuje się „Imieniny Konstancji”. W tegorocznym programie wydarzenia, jak zwykle, znalazło się wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli.

Liczne atrakcje

Już w sobotę (17 lutego) o godz. 15.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Mostowa 15) na warsztaty ręcznego tworzenia świec oraz plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają piękne papierowe bukiety. A o godz. 17.00 odbędzie się wykład historyczny prowadzony przez prof. dr. hab. Ryszarda Nowickiego. Poświęcony będzie on fragmentom licznych listów Włodzimierza hr. Skórzewskiego do ukochanej matki Konstancji. Po nim o godz. 19.00 zaplanowano pokaz filmu „Kochanica Króla Jeanne du Barry”. Natomiast w niedzielę (18 lutego) o godz. 15.00 będzie można wziąć udział w warsztatach filcowania na mokro, podczas których zostaną wykonane broszki w kształcie kwiatów oraz tworzenia luksusowego eliksiru do twarzy, którym zapewne nie pogardziłaby sama hrabina Konstancja. 

Na zakończenie koncert

Świętowanie zakończy o godz. 17.00 koncert jazzowy Agnieszki Hekiert. Artystka wykona m.in. utwory ze swojej ostatniej płyty „Soulnation”. Na pewno będzie to niezapomniana opowieść o ludziach i ich pięknych duszach. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dostępne od godz. 12.00 w czwartek (15 lutego). 

Na pozostałe spotkania i warsztaty jest wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: hugonowka.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.