Nakręć film o spisie i wygrywaj atrakcyjne nagrody! | Konstancin-Jeziorna

Nakręć film o spisie i wygrywaj atrakcyjne nagrody!

12-07-2021

Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki, maksymalnie dwuminutowy, film zachęcający do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Masz szansę na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła! Zgłoszenia do 31 lipca 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 to dla każdego z nas dobra okazja do zastanowienia się nad naszym życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji, nie tylko nad naszą przyszłością, ale również naszego kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: naszej gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Twojej miejscowości, mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość Twojego życia. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

Na czym polega konkurs?

Wystarczy telefon, tablet lub kamera i dobry pomysł. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu za pomocą wybranego urządzenia, w dowolnej technice, który w sposób oryginalny, kreatywny, ciekawy i przyciągający uwagę odbiorcy będzie zachęcać do udziału w spisie powszechnym. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna, np. film, teledysk, reportaż, animacja, itp. Długość filmu nie może przekroczyć 2 minut, zaś jego wielkość 500 MB. Maksymalna jakość nagrania to full HD.

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest organizowany dla ogółu społeczeństwa bez ograniczeń wiekowych. Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie: warszawa.stat.gov.pl, zapoznać się z regulaminem i załącznikami oraz zaakceptować ich treść. Przez ten sam formularz można w prosty sposób zapisać plik filmowy. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2021 r.

Czekają nagrody

Zwycięski film poznamy 12 sierpnia br. Zostanie on wyemitowany na antenie TVP3 Warszawa oraz na kontach w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter) Urzędu Statystycznego w Warszawie i Telewizji Polskiej. Laureaci konkursu mogą liczyć na nagrody rzeczowe: dysk twardy 1 TB, markowy głośnik i słuchawki bezprzewodowe, Power Bank VIP, myszka bezprzewodowa na Bluetooth, ładowarka indukcyjna oraz atrakcyjny zestaw upominków promujących NSP 2021.

Pozwól zadziałać swojej wyobraźni! Planem filmowym może być całe Twoje otoczenie: dom, gmina, miasto czy wieś. Najważniejsze, by po Twoim filmie każdy chciał się spisać!
 

Autor
Główny Urząd Statystyczny

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.