Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży | Konstancin-Jeziorna

Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży

16-03-2023

Jest takie miejsce, w którym można bezpłatnie wykonać badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji. To Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Tutaj młodzi ludzie, w wieku 12–21 lat, otrzymają też specjalistyczną pomoc.

Depresja to najczęściej występująca choroba psychiczna. Zaburzenia depresyjne mogą zaczynać się w bardzo młodym wieku. Zwykle obniżają możliwość prawidłowego funkcjonowania i niestety mają charakter nawracający. Dlatego tak ważne jest podejmowanie profilaktycznych działań mających na celu zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie depresji.

Ważna profilaktyka

Bezpłatną pomoc i wsparcie oferuje Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego na lata 2022–2024”, zaprasza młodzież w wieku 12–21 lat wraz z rodzicami na:

 • badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji,
 • konsultację ze specjalistą,
 • sesje terapeutyczne,
 • podsumowanie terapii,
 • edukację zdrowotną.

Gdzie się zgłosić?

Poradnia działa przy ul. Sue Ryder 1 w Konstancinie-Jeziornie. Świadczenia udzielane są w poniedziałki, piątki i soboty w godz. 8.00–13.00 oraz w środy w godz. 14.00–20.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr. tel. 22 484 27 94 lub mailowo: psychiatriaatuzdrowisko-konstancin [dot] pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

  Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

  To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

  Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

  Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.