Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży | Konstancin-Jeziorna

Nie bój się depresji! Bezpłatna pomoc dla dzieci i młodzieży

16-03-2023

Jest takie miejsce, w którym można bezpłatnie wykonać badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji. To Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Tutaj młodzi ludzie, w wieku 12–21 lat, otrzymają też specjalistyczną pomoc.

Depresja to najczęściej występująca choroba psychiczna. Zaburzenia depresyjne mogą zaczynać się w bardzo młodym wieku. Zwykle obniżają możliwość prawidłowego funkcjonowania i niestety mają charakter nawracający. Dlatego tak ważne jest podejmowanie profilaktycznych działań mających na celu zapobieganie, wczesne wykrywanie i leczenie depresji.

Ważna profilaktyka

Bezpłatną pomoc i wsparcie oferuje Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego na lata 2022–2024”, zaprasza młodzież w wieku 12–21 lat wraz z rodzicami na:

 • badanie przesiewowe w kierunku wykrycia depresji,
 • konsultację ze specjalistą,
 • sesje terapeutyczne,
 • podsumowanie terapii,
 • edukację zdrowotną.

Gdzie się zgłosić?

Poradnia działa przy ul. Sue Ryder 1 w Konstancinie-Jeziornie. Świadczenia udzielane są w poniedziałki, piątki i soboty w godz. 8.00–13.00 oraz w środy w godz. 14.00–20.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr. tel. 22 484 27 94 lub mailowo: psychiatriaatuzdrowisko-konstancin [dot] pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Grafika zapraszająca na szkolenia.

  Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

  Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
 • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

  Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

  Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.