Przed nami ferie zimowe. Będzie się działo | Konstancin-Jeziorna

Przed nami ferie zimowe. Będzie się działo

10-02-2023

W poniedziałek (13 lutego) ruszają długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Gmina Konstancin-Jeziorna przygotowała dla dzieci i młodzieży bogaty program. Moc atrakcji uczniowie znajdą w szkole Podstawowej nr 2, Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Konstancińskim Domu Kultury.

13 lutego rozpoczynają się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa od zajęć lekcyjnych wcale nie musi być nudna. Dzieci i młodzież z gminy Konstancin-Jeziorna mogą w tym roku skorzystać z bogatej oferty zajęć.

Ferie z Dwójką

Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie organizuje „Zimę w mieście”. W półkoloniach będzie uczestniczyło 100 uczniów (obowiązywały wcześniejsze zapisy). W dniach od 13 do 17 lutego na dzieci czeka bogaty program zajęć, m.in. warsztaty sensoryczne, plastyczne i chemiczne, spotkanie ze strażą miejską oraz gry zespołowe na hali sportowej. W programie znalazł się również bal karnawałowy oraz pokaz iluzjonisty. Dwójka zapewnia także 3 posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.

Ferie na sportowo

Z kolei Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie proponuje ferie na sportowo. Dzieci i młodzież w wieku 8–14 lat mogą liczyć na sporo zimowych atrakcji oraz naukę popularnych dyscyplin sportowych, takich jak: piłka nożna halowa i ręczna, koszykówka 3x3, siatkówka, tenis stołowy, badminton czy unihokej. Zajęcia odbywać będą się w hali sportowej przy ul. Żeromskiego 15. Zaplanowano też wyjścia na miejskie lodowisko w Parku Zdrojowym. To wszystko od 13 do 17 lutego oraz od 20 do 24 lutego 2023 r. w godz. 10.00–16.00 (na zajęcia te obowiązywały wcześniejsze zapisy). Dzieci i młodzież będą pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów. Ponadto w okresie ferii zimowych (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–15.00) uczniowie z konstancińskich szkół mogą korzystać bezpłatnie z miejskiego lodowiska (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej).

Ferie kulturalne

Dla dzieci, które na ferie nie wyjeżdżają z miasta Konstanciński Dom Kultury przygotował specjalny tygodniowy turnus warsztatowy. Potrwa on od 20 do 24 lutego. Instruktorzy i animatorzy KDK przygotowali program pełen niespodzianek, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Będzie okazja do spróbowania swoich sił w grafice warsztatowej, tworzeniu rzeźb i malarstwie. Zajęcia są skierowane dla dzieci w wieku 6–8 lat (warsztaty w godz. 10.00–11.30) oraz 9–12 lat (warsztaty w godz. 12.00–13.30). Uczestnictwo w nich jest odpłatne. Wolne miejsca zostały jeszcze dla dzieci i młodzieży w starszej grupie wiekowej. Zapisy obowiązują do 14 lutego. Informacji o ewentualnych wolnych miejscach można szukać na Facebooku KDK. Ponadto Hugonówka zaprasza 15 i 22 lutego na seanse filmowe – o godz. 10.30 dzieci w wieku 5–8 lat, a o godz. 12.30 nieco starsze – wieku 8–12 lat. Wstęp wolny. Informacje o tytułach filmów dostępne są w kasie KDK.

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Kobieta trzymająca telefon w ręku

    Modernizacja sieci telefonicznej w urzędzie – utrudnienia w…

    Uwaga mieszkańcy! Do piątku (24 lipca) mogą występować czasowe trudności z dodzwonieniem się do Urzędu Miasta i Gminy. Są one związane z prowadzoną obecnie modernizacją sieci telefonicznej. W pilnych sprawach zachęcamy do osobistej wizyty w magistracie lub kontaktu e-mailowego.
  • Kilka osób siedzi przy stole i dyskutują. W tle na ścianie widać napis NGO.

    Zgłoś swoje propozycje zadań publicznych na 2027 r.

    Przypominamy! Do 24 lipca br. przedstawiciele trzeciego sektora mogą zgłaszać propozycje zadań priorytetowych do Programu współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2027.