Punkt informacyjny dla uchodźców ponownie czynny | Konstancin-Jeziorna

Punkt informacyjny dla uchodźców ponownie czynny

09-01-2023

Od poniedziałku (9 stycznia) punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy w konstancińskim magistracie jest ponownie czynny po przerwie świąteczno-noworocznej. Osoby, które znalazły w naszej gminie schronienie, otrzymają w nim podstawowe informacje na temat pobytu w Polsce – także w ojczystym języku.

Punkt mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, pomieszczenie na parterze przy wejściu do ratusza od strony ul. Piaseczyńskiej. Uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać w nim wszelkie niezbędne informacje związane z pobytem w Polsce, a także pomoc w wypełnieniu wniosku o nadanie numeru PESEL. W punkcie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 dyżuruje osoba posługująca się językiem ukraińskim i rosyjskim. Zapraszamy.


З 9 січня (понеділок) інформаційний пункт для біженців з України, який діє в Управлінні міста та гміни Констанцин-Єзьорна, поновлює свою роботу. Люди, які знайшли надійний притулок у нашій гміні, отримають основну інформацію про своє перебування в Польщі, у тому числі рідною мовою.

Пункт знаходиться в Управлінні міста та гміни Констанцин-Єзьорна на вул. П'ясечинська 77, біля входу в залу обслуговування мешканців. Біженці з України можуть отримати всю необхідну інформацію, пов’язану з їх перебуванням у Польщі, а також допомогу в оформленні заяви на номер PESEL. На пункті з понеділка по п'ятницю з 9.00-15.00 працює україномовна та російськомовна особа.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

    Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

    To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.