Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy linii kolejowej | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy linii kolejowej

29-05-2023

Zgodnie z zapowiedziami PKP Polskich Linii Kolejowych w najbliższy wtorek (30 maja) w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Jego tematem będzie rozbudowa linii kolejowej z Warszawy do Piaseczna wraz z utworzeniem połączenia do Konstancina-Jeziorny. Początek o godz. 17.00.

Powstaje dokumentacja przedprojektowa dla zadania „Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny – opracowanie studium wykonalności”. Na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowuje ją firma BBF Sp. z o.o.

Spotkanie z mieszkańcami

W związku z tym planowane są spotkania informacyjne dla mieszkańców dzielnic m.st. Warszawy oraz czterech gmin, które obejmie inwestycja. W Konstancinie-Jeziornie konsultacje odbędą się w najbliższy wtorek (30 maja) i będą dotyczyły linii kolejowej nr 937 od przystanku Piaseczno Śniadeckich do przystanku Konstancin-Jeziorna Mirkowska. Początek o godz. 17.00 w sali posiedzeń UMiG przy ul. Piaseczyńskiej 77.

W pierwszej części spotkania jego organizator zaprezentuje rozwiązania wybranego wariantu w zakresie planowanego układu torowego, stacji i przystanków, przejazdów i układów drogowych oraz innych obiektów inżynieryjnych – kładek oraz przejść pieszych i rowerowych. Później uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań do proponowanych rozwiązań.

Transmisja online

Wtorkowe spotkanie będzie dodatkowo transmitowane na otwartym kanale YouTube gminy Konstancin-Jeziorna. Materiały informacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.konsultacje-projektu-swlk8-warszawa-czachowek.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.