Bezpłatna aplikacja przypomina o wywozie odpadów | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna aplikacja przypomina o wywozie odpadów

16-03-2023

Zachęcamy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej Evenio, która zainstalowana w smartfonie przypomni o terminie wywozu odpadów komunalnych. Z takiego praktycznego udogodnienia korzysta już ponad 2 tys. osób.  

Evenio to aplikacja dla systemu Android, który posiada większość smartfonów i tabletów, oraz iOS – obsługujący urządzenia Apple, w tym iPhone i iPad. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play lub AppStore. To niezwykle przydatne narzędzie – szczególnie dla zapominalskich. Aplikacja przypomni m.in. o najbliższym odbiorze odpadów komunalnych oraz poinformuje o zmianach w harmonogramie ich wywozu. Korzystanie z Evenio jest dla użytkownika całkowicie bezpłatne. Warto podkreślić, że aplikacja nie zawiera reklam.

Po zainstalowaniu jej w smartfonie zostaniemy poproszeni o określenie naszej lokalizacji: miejscowości, ulicy i numeru domu oraz o informację, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym, po czym aplikacja automatycznie ściągnie aktualny harmonogram odbioru śmieci w naszym rejonie. Ważnym udogodnieniem jest też możliwość ustawienia powiadomień – możemy określić, z jakim wyprzedzeniem będziemy informowani o zbliżającym się terminie odbioru danego rodzaju odpadów. Ponadto za pomocą aplikacji można zgłosić reklamację nieodebranych śmieci. Z Evenio korzysta już 2103 mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

    Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

    Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
  • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

    Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

    Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.