Mieszkańcy i harcerze zapraszają do wiosennego sprzątania | Konstancin-Jeziorna

Mieszkańcy i harcerze zapraszają do wiosennego sprzątania

14-04-2023
Fot. Uroczysko Konstancin

Trwają wiosenne porządki. Już w najbliższą sobotę (15 kwietnia) mieszkańcy Obór i Cieciszewa organizują społeczne akcje sprzątania swoich sołectw. Z kolei w Konstancinie-Jeziornie i okolicy śmieci zbierać będą harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin. Gmina zapewnia worki i rękawiczki.

Wraz z nadejściem wiosny mieszkańcy sołectw oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin, jak co roku, organizują społeczne akcje sprzątania gminy. Wiosenne porządki mają już za sobą m.in. Kawęczynek, Parcela i Piaski. Teraz do pracy szykują się kolejne miejscowości.

Mieszkańcy i harcerze

Już w najbliższą sobotę (15 kwietnia) akcje sprzątania odbędą się w:

 • Oborach (start – godz. 10.00, przy starym browarze), 
 • Cieciszewie (start – godz. 11.00, na placu przy świetlicy wiejskiej). 

Wielkie sprzątanie Konstancina-Jeziorny z kolei organizuje Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin. Wezmą w niej udział wszystkie gromady i drużyny, czyli łącznie ponad 300 dzieci i młodzieży. Start o godz. 9.30. Harcerzy będzie można spotkać m.in. w Czarnowie (przy wybiegu dla psów oraz na placu zabaw), na os. Grapa (górka saneczkowa), przy przejeździe kolejowym za Urzędem Miasta i Gminy, w pobliżu mostu kolejowego na Jeziorce oraz w Cieciszewie. Na koniec planowane jest ognisko. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku Uroczyska Konstancin

Worki i rękawiczki

Gmina Konstancin-Jeziorna wspiera takie obywatelskie akcje. Magistrat ich organizatorom i uczestnikom zapewnia bezpłatne worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej odbierze zebrane odpady. Wszelkie planowane inicjatywy społecznego sprzątania można zgłaszać do wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta i Gminy (nr tel. 22 484 23 70–74).

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

  Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

  W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
 • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

  Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

  7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.