Trwają społeczne akcje sprzątania gminy. Mieszkańcy uporządkowali już m.in. Gassy, Parcelę i Piaski, a w najbliższą sobotę (5 kwietnia) będą działać również w Kawęczynku, Opaczy oraz Cieciszewie. Magistrat wspiera takie inicjatywy, zapewniając bezpłatne worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej odbiera zebrane odpady.
Mieszkańcy gminy, jak co roku, z własnej inicjatywy organizują społeczne akcje sprzątania swoich sołectw i miasta z zalegających po zimie śmieci. Kilka takich inicjatyw już za nami. 8 marca odbyło się sprzątanie Łąk Oborskich, 22 marca – Gass, a 29 marca – Parceli, Obór i Piasków. Zebrano łącznie kilkaset worków śmieci, wypełnionych głównie szklanymi i plastikowymi butelkami oraz metalowymi puszkami. Wśród odpadów znalazły się również większe przedmioty, takie jak opony, resztki mebli i rury. Ale to nie koniec – w najbliższą sobotę (5 kwietnia) mieszkańcy będą działać również w Kawęczynku, Opaczy oraz Cieciszewie.
Gmina z pomocą
Osoby planujące organizację podobnych akcji mogą liczyć na pomoc Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Magistrat zapewnia uczestnikom niezbędne materiały, takie jak worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej bezpłatnie odbiera zebrane odpady. Aby skorzystać ze wsparcia, wystarczy skontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych pod numerem telefonu 22 484 23 74.