Telefon przypomni o terminie odbioru odpadów komunalnych | Konstancin-Jeziorna

Telefon przypomni o terminie odbioru odpadów komunalnych

26-07-2022

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą już korzystać z darmowej mobilnej aplikacji Evenio. Dzięki niej telefon z odpowiednim wyprzedzeniem przypomni m.in. o terminie odbioru odpadów komunalnych z naszej posesji.

Evenio to ogólnopolska aplikacja dla systemu Android, który posiada większość smartfonów i tabletów, oraz iOS – obsługujący urządzenia Apple, w tym iPhone i iPad. Można ją pobrać ze strony Google Play lub AppStore. Aplikacja jest niezwykle przydatna – szczególnie dla zapominalskich. Dzięki niej telefon będzie przypominać m.in. kiedy z naszej posesji odbierane są odpady komunalne.

Alarm przypomni

Pobranie i korzystanie z Evenio są dla użytkownika całkowicie bezpłatne. Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy poproszeni o określenie naszej lokalizacji: miejscowości, ulicy i numeru domu oraz o informację, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym, po czym aplikacja automatycznie ściągnie aktualny harmonogram odbioru śmieci w naszym rejonie. Ważnym udogodnieniem jest też możliwość ustawienia powiadomień – możemy określić, z jakim wyprzedzeniem będziemy informowani o zbliżającym się terminie odbioru danego rodzaju odpadów. Ponadto poprzez aplikację złożymy reklamację nieodebranych śmieci.

Komunikacja z mieszkańcami

To jednak nie wszystkie możliwości aplikacji. W niedalekiej przyszłości będzie ona służyła również do komunikacji pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna a mieszkańcami, dzięki niej możliwe będzie m.in. zgłaszanie np. uszkodzonej drogi, dzikiego wysypiska czy awarii oświetlenia ulicznego. Evenio to także krótkie komunikaty informujące o utrudnieniach i problemach występujących na terenie gminy oraz zapowiedzi imprez kulturalnych i sportowych. Poszczególne opcje będą uruchamiane sukcesywnie. Warto podkreślić, że aplikacja nie zawiera reklam. Szczegółowe informacje na jej temat można znaleźć w poniższej ulotce.

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania