Z tą aplikacją nie zapomnisz o terminie odbioru odpadów | Konstancin-Jeziorna

Z tą aplikacją nie zapomnisz o terminie odbioru odpadów

19-08-2022

Zachęcamy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna do korzystania z darmowej aplikacji Evenio. Dzięki niej będziemy otrzymywać na telefon powiadomienia o zbliżającym się odbiorze odpadów komunalnych z naszej posesji. Od teraz już nie przegapisz żadnego terminu.

Evenio to ogólnopolska aplikacja dla systemu Android, który posiada większość smartfonów i tabletów, oraz iOS – obsługujący urządzenia Apple, w tym iPhone i iPad. Można ją pobrać ze strony Google Play lub AppStore. Aplikacja jest niezwykle przydatna – szczególnie dla zapominalskich. Dzięki niej telefon będzie przypominać m.in. kiedy z naszej posesji odbierane są odpady komunalne.

Alarm przypomni

Pobranie i korzystanie z Evenio są dla użytkownika całkowicie bezpłatne. Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy poproszeni o określenie naszej lokalizacji: miejscowości, ulicy i numeru domu oraz o informację, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym, po czym aplikacja automatycznie ściągnie aktualny harmonogram odbioru śmieci w naszym rejonie. Ważnym udogodnieniem jest też możliwość ustawienia powiadomień – możemy określić, z jakim wyprzedzeniem będziemy informowani o zbliżającym się terminie odbioru danego rodzaju odpadów. Ponadto poprzez aplikację złożymy reklamację nieodebranych śmieci.

Komunikacja z mieszkańcami

To jednak nie wszystkie możliwości aplikacji. W niedalekiej przyszłości będzie ona służyła również do komunikacji pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna a mieszkańcami, dzięki niej możliwe będzie m.in. zgłaszanie np. uszkodzonej drogi, dzikiego wysypiska czy awarii oświetlenia ulicznego. Evenio to także krótkie komunikaty informujące o utrudnieniach i problemach występujących na terenie gminy oraz zapowiedzi imprez kulturalnych i sportowych. Poszczególne opcje będą uruchamiane sukcesywnie. Warto podkreślić, że aplikacja nie zawiera reklam. Szczegółowe informacje na jej temat można znaleźć w poniższej ulotce.

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania