Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

09-03-2022

Konstanciński Dom Kultury organizuje bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Kurs adresowany jest do dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Wymagane zapisy – mailowo.

Bezpłatna nauka języka polskiego startuje w przyszłym tygodniu, ale już teraz zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród goszczących w naszej gminie uchodźców z Ukrainy. Konstanciński Dom Kultury planuje utworzenie grupy dla dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt mailowy: ukrainaathugonowka [dot] pl.

Uwaga! Osoby, które podczas niedzielnego (6 marca) spotkania integracyjnego, zorganizowanego w KDK Hugonówka, wyraziły chęć udziału w zajęciach są już wpisane na listę i nie muszą ponownie przesyłać zgłoszenia. Wkrótce zostanie opublikowany grafik zajęć.


Наступного тижня в Будинку культури імені Констанцінського розпочнуться заняття з польської мови, які вже є дуже популярні серед біженців з України, що відвідують нашу ґміну. Плануємо створити групу для дорослих та старшокласників 17–19 років. Якщо ви зацікавлені приєднатися до занять, зв’яжіться з нами:

 • e-mail – ukrainaathugonowka [dot] pl.

Люди, які висловили бажання навчатися під час інтеграційної зустрічі у неділю, організованої KDK Hugonówka, уже внесені до списків. Точний розклад занять ми опублікуємо найближчим часом.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.