Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

09-03-2022

Konstanciński Dom Kultury organizuje bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Kurs adresowany jest do dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Wymagane zapisy – mailowo.

Bezpłatna nauka języka polskiego startuje w przyszłym tygodniu, ale już teraz zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród goszczących w naszej gminie uchodźców z Ukrainy. Konstanciński Dom Kultury planuje utworzenie grupy dla dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt mailowy: ukrainaathugonowka [dot] pl.

Uwaga! Osoby, które podczas niedzielnego (6 marca) spotkania integracyjnego, zorganizowanego w KDK Hugonówka, wyraziły chęć udziału w zajęciach są już wpisane na listę i nie muszą ponownie przesyłać zgłoszenia. Wkrótce zostanie opublikowany grafik zajęć.


Наступного тижня в Будинку культури імені Констанцінського розпочнуться заняття з польської мови, які вже є дуже популярні серед біженців з України, що відвідують нашу ґміну. Плануємо створити групу для дорослих та старшокласників 17–19 років. Якщо ви зацікавлені приєднатися до занять, зв’яжіться з нами:

 • e-mail – ukrainaathugonowka [dot] pl.

Люди, які висловили бажання навчатися під час інтеграційної зустрічі у неділю, організованої KDK Hugonówka, уже внесені до списків. Точний розклад занять ми опублікуємо найближчим часом.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący 6. Festiwal Maklaka.

  6. Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół

  W programie 6. Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół znalazło się aż 21 filmów – kultowe produkcje z udziałem Zdzisława Maklakiewicza, filmy Jacka Bromskiego oraz najnowsze tytuły Studia Munka i młodych twórców. To wszystko od 27 września do 1 października w Konstancińskim Domu Kultury.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący nabór wniosków.

  Wsparcie na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków na udzielenie wsparcia finansowego na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej oraz miejsc integracji i aktywizacji społecznej.