Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

09-03-2022

Konstanciński Dom Kultury organizuje bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Kurs adresowany jest do dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Wymagane zapisy – mailowo.

Bezpłatna nauka języka polskiego startuje w przyszłym tygodniu, ale już teraz zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród goszczących w naszej gminie uchodźców z Ukrainy. Konstanciński Dom Kultury planuje utworzenie grupy dla dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt mailowy: ukrainaathugonowka [dot] pl.

Uwaga! Osoby, które podczas niedzielnego (6 marca) spotkania integracyjnego, zorganizowanego w KDK Hugonówka, wyraziły chęć udziału w zajęciach są już wpisane na listę i nie muszą ponownie przesyłać zgłoszenia. Wkrótce zostanie opublikowany grafik zajęć.


Наступного тижня в Будинку культури імені Констанцінського розпочнуться заняття з польської мови, які вже є дуже популярні серед біженців з України, що відвідують нашу ґміну. Плануємо створити групу для дорослих та старшокласників 17–19 років. Якщо ви зацікавлені приєднатися до занять, зв’яжіться з нами:

 • e-mail – ukrainaathugonowka [dot] pl.

Люди, які висловили бажання навчатися під час інтеграційної зустрічі у неділю, організованої KDK Hugonówka, уже внесені до списків. Точний розклад занять ми опублікуємо найближчим часом.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta – seniorka (krótkie siwe włosy, czarne okulary, ubrana jest w niebieską bluzkę), kobieta trzyma tabliczkę, z napisem: w pierwszym wierszu: Masz pomysł? w drugim wierszu: Złóż wniosek!

  Złóż wniosek w ramach inicjatywy lokalnej

  Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie w swojej okolicy? Złóż do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o jego wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej. Nabór projektów trwa do 28 lutego.
 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy

  Jest praca – poszukiwani inspektorzy i specjaliści

  Praca czeka na człowieka. Poszukiwani są inspektorzy, główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej, strażnik i księgowa. Nabory na wolne stanowiska prowadzą Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Do obsadzenia jest 5 wakatów.