Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatna nauka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

09-03-2022

Konstanciński Dom Kultury organizuje bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Kurs adresowany jest do dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Wymagane zapisy – mailowo.

Bezpłatna nauka języka polskiego startuje w przyszłym tygodniu, ale już teraz zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród goszczących w naszej gminie uchodźców z Ukrainy. Konstanciński Dom Kultury planuje utworzenie grupy dla dorosłych i starszej młodzieży licealnej w wieku 17–19 lat. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt mailowy: ukrainaathugonowka [dot] pl.

Uwaga! Osoby, które podczas niedzielnego (6 marca) spotkania integracyjnego, zorganizowanego w KDK Hugonówka, wyraziły chęć udziału w zajęciach są już wpisane na listę i nie muszą ponownie przesyłać zgłoszenia. Wkrótce zostanie opublikowany grafik zajęć.


Наступного тижня в Будинку культури імені Констанцінського розпочнуться заняття з польської мови, які вже є дуже популярні серед біженців з України, що відвідують нашу ґміну. Плануємо створити групу для дорослих та старшокласників 17–19 років. Якщо ви зацікавлені приєднатися до занять, зв’яжіться з нами:

 • e-mail – ukrainaathugonowka [dot] pl.

Люди, які висловили бажання навчатися під час інтеграційної зустрічі у неділю, організованої KDK Hugonówka, уже внесені до списків. Точний розклад занять ми опублікуємо найближчим часом.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Zdjęcie z zewnatrz Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, a na nim napis: 1990-2023, Dzień Samorządu Terytorialnego

  Życzenia burmistrza z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

  27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk składa serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy współtworzą samorząd gminy Konstancin-Jeziorna.
 • 7 osób stoi w rzędzie obok siebie, w rękach trzymają czerwone duże tablice

  Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu…

  W piątek (26 maja) w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie odbyło się podpisanie i przekazanie umowy na dofinansowanie rozbudowy placówki. Do gminy Konstancin-Jeziorna z samorządu województwa mazowieckiego trafi wsparcie w wysokości 4 mln zł.