Pilnie potrzebna żywność dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Pilnie potrzebna żywność dla uchodźców z Ukrainy

17-03-2022

W punkcie zbiórki i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie brakuje żywności. Wolontariusze proszą o wsparcie. Potrzeba absolutnie wszystkiego, ale co ważne, z długim terminem przydatności do spożycia. Wasza pomoc jest na wagę złota.

Dziesiątki ukraińskich uchodźców – głównie kobiet z dziećmi – odwiedza codziennie społeczny punkt wydawania darów rzeczowych przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie. Tutaj za darmo dostają to, co najpotrzebniejsze – ubrania, obuwie czy jedzenie. – Punkt cieszy się dużym zainteresowaniem – przyznaje Agnieszka Osowiecka, jedna z wolontariuszek. – Każdy, kto się do nas zgłosi otrzyma pomoc, nikt nie wychodzi z pustymi rękoma.

Tego potrzeba

O zaopatrzenie punktu dbają m.in. mieszkańcy gminy, lokalne firmy, szkoły oraz miasta partnerskie Konstancina-Jeziorny. Wszyscy bardzo angażują się w pomoc Ukraińcom, dostarczając rzeczy, które na półkach długo nie leżą – od razu trafiają do potrzebujących. Najszybciej rozchodzi się żywność i to właśnie jej teraz najbardziej potrzeba. Stąd apel wolontariuszy o wsparcie. Niezbędne są:

 • woda w opakowaniach hermetycznych (bez opakowań szklanych);
 • żywność do szybkiego przygotowania – skoncentrowane zupy, utrwalone dania gotowe;
 • konserwy – mięsne, rybne, mięsno-warzywne i warzywne (w trwałych opakowaniach) oraz wędliny półsuche i suche – hermetycznie zapakowane;
 • produkty strączkowe suche (fasola, ciecierzyca, soczewica, groch);
 • produkty żywnościowe dla dzieci o przedłużonej trwałości;
 • makarony, płatki i kasze;
 • cukier, sól i podstawowe przyprawy;
 • herbaty i kawy.

Ponadto potrzebne są również puste butelki po wodzie (o pojemności pół litra) – rozlewane są do nich płyny do naczyń oraz prania. Rzeczy można przynosić do punktu:

 • do 18 marca w godz. 9.00–20.00;
 • od 19 marca – poniedziałek–piątek w godz. 17.00–20.00, sobota w godz. 10.00–15.00, niedziela – nieczynne. 

Więcej informacji

Bieżące informacje na temat funkcjonowania punktu oraz aktualne listy najpotrzebniejszych rzeczy są zamieszczane na Facebooku Jadłodzielni Konstancin-Jeziorna.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.