Pilnie potrzebna żywność dla uchodźców z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Pilnie potrzebna żywność dla uchodźców z Ukrainy

17-03-2022

W punkcie zbiórki i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie brakuje żywności. Wolontariusze proszą o wsparcie. Potrzeba absolutnie wszystkiego, ale co ważne, z długim terminem przydatności do spożycia. Wasza pomoc jest na wagę złota.

Dziesiątki ukraińskich uchodźców – głównie kobiet z dziećmi – odwiedza codziennie społeczny punkt wydawania darów rzeczowych przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie. Tutaj za darmo dostają to, co najpotrzebniejsze – ubrania, obuwie czy jedzenie. – Punkt cieszy się dużym zainteresowaniem – przyznaje Agnieszka Osowiecka, jedna z wolontariuszek. – Każdy, kto się do nas zgłosi otrzyma pomoc, nikt nie wychodzi z pustymi rękoma.

Tego potrzeba

O zaopatrzenie punktu dbają m.in. mieszkańcy gminy, lokalne firmy, szkoły oraz miasta partnerskie Konstancina-Jeziorny. Wszyscy bardzo angażują się w pomoc Ukraińcom, dostarczając rzeczy, które na półkach długo nie leżą – od razu trafiają do potrzebujących. Najszybciej rozchodzi się żywność i to właśnie jej teraz najbardziej potrzeba. Stąd apel wolontariuszy o wsparcie. Niezbędne są:

 • woda w opakowaniach hermetycznych (bez opakowań szklanych);
 • żywność do szybkiego przygotowania – skoncentrowane zupy, utrwalone dania gotowe;
 • konserwy – mięsne, rybne, mięsno-warzywne i warzywne (w trwałych opakowaniach) oraz wędliny półsuche i suche – hermetycznie zapakowane;
 • produkty strączkowe suche (fasola, ciecierzyca, soczewica, groch);
 • produkty żywnościowe dla dzieci o przedłużonej trwałości;
 • makarony, płatki i kasze;
 • cukier, sól i podstawowe przyprawy;
 • herbaty i kawy.

Ponadto potrzebne są również puste butelki po wodzie (o pojemności pół litra) – rozlewane są do nich płyny do naczyń oraz prania. Rzeczy można przynosić do punktu:

 • do 18 marca w godz. 9.00–20.00;
 • od 19 marca – poniedziałek–piątek w godz. 17.00–20.00, sobota w godz. 10.00–15.00, niedziela – nieczynne. 

Więcej informacji

Bieżące informacje na temat funkcjonowania punktu oraz aktualne listy najpotrzebniejszych rzeczy są zamieszczane na Facebooku Jadłodzielni Konstancin-Jeziorna.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2024, Ty decydujewsz!

  Budżet Partycypacyjny: Ostatnie godziny na zgłaszanie…

  Jeszcze tylko do poniedziałku (5 czerwca) – do północy – można zgłaszać projekty w 10. edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Czekamy na propozycje mieszkańców dotyczące tego, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W tym roku do rozdysponowania jest 400 tys. zł.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

  Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

  Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.