Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

04-03-2022
Fot. Konstanciński Dom Kultury

Od poniedziałku (7 marca) Konstanciński Dom Kultury startuje z bezpłatnymi zajęciami dla ukraińskich dzieci i młodzieży, którzy w ostatnich dniach przyjechali do naszej gminy. Czekają m.in. nauka gry na gitarze i zabawy plastyczne. A już w niedzielę (6 marca) zapraszamy do Hugonówki na spotkanie integracyjne.  

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy prowadzone będą przez wolontariuszy – instruktorów i animatorów Konstancińskiego Domu Kultury, a szczegółowy ich harmonogram, wraz z podziałem na grupy wiekowe, publikujemy poniżej. W nadchodzącym tygodniu nie obowiązują zapisy (z wyjątkiem nauki gry na gitarze) – po prostu każdy może przyjść w dogodnym dla siebie terminie. Uwaga! Dzieci do lat 8 zapraszamy z opiekunami.

Spotkanie integracyjne

Jednocześnie w najbliższą niedzielę (6 marca) zapraszamy rodziny z Ukrainy oraz mieszkańców naszej gminy, którzy ich goszczą, na spotkanie integracyjne przy kawie i domowym cieście. Spotkanie odbędzie się w KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Początek o godz. 12.00. Na dzieci czekają m.in. kolorowanki.

Chwila oddechu

Powyższą informację kierujemy do opiekunów rodzin z Ukrainy, z prośbą o przekazanie jej zainteresowanym osobom. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Konstancińskim Domu Kultury pozwoli wszystkim oderwać się choć na chwilę od trudnej rzeczywistości i bolesnych wspomnień.

Harmonogram zajęć

 • Poniedziałek
  • godz. 14.30–15.30 Nauka gry na gitarze – dla dzieci w wieku od 8 lat (zapisy – 500 593 685)
   • KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13
     
 • Wtorek
  • godz. 14.00–15.00 Taniec nowoczesny – dla dzieci w wieku 4–5 lat,
  • godz. 15.00–16.00 Taniec nowoczesny – dla dzieci w wieku 6–10 lat,
   • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
     
 • Środa
  • godz. 11.00–12.00 Zabawy z piosenką – dla dzieci w wieku 7–11 lat,
  • godz. 12.00–13.00 Zabawy z piosenką – dla dzieci w wieku 12–16 lat,
  • godz. 15.45–16.45 Taniec nowoczesny – dla dzieci w wieku 10–16 lat,
   • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
     
 • Czwartek
  • godz. 11.00–12.00 Zabawy plastyczne – dla dzieci w wieku 4–5 lat,
   • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
     
 • Piątek
  • godz. 16.30–17.30 Zabawy z włóczką – dla dzieci w wieku od 5 lat,
   • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
     
 • Sobota
  • godz. 12.00–13.00 Animacje kreatywne (ruchowo-plastyczne) – dla dzieci w wieku 5–10 lat,
  • godz. 13.00–14.00 Animacje kreatywne (ruchowo-plastyczne) – dla dzieci w wieku od 11 lat.
   • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Autor
Konstanciński Dom Kultury

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
 • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

  Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

  Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.